Alchemia portretu. Warsztaty Bolesława Lutosławskiego

Bolesław Lutosławski
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Alchemia portretu. Warsztaty Bolesława Lutosławskiego
Książka Alchemia portretu. Warsztaty Bolesława Lutosławskiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

"Piękne, niezwykłe fotografie... pełne głębi uczuć"

Richard Avedon o zdjęciach Bolesława Lutosławskiego


Jak uchwycić osobowość i wyjątkowość fotografowanych osób?
Jak budować zaufanie między fotografem a modelem?
Jak za pomocą światła oddać nastrój chwili i atmosferę intymności?


Pierwiastek porozumienia, chemia intymności, esencja chwili... w magicznym oku aparatu przekształcają się w elektryzujący portret. Z tej alchemii rodzi się zdjęcie, będące czymś więcej niż tylko wiernym odwzorowaniem wyglądu i nastroju fotografowanego człowieka. Oto bowiem otrzymujemy poetycki zapis spotkania z osobą i jej osobowością, portrety przenikliwe, a w swej prostocie ekspresyjne, intrygujące i niełatwo dające o sobie zapomnieć. Fotografowanie ludzi to sztuka psychologicznego i emocjonalnego wyczucia drugiego człowieka, mistyczna umiejętność nasycania wizerunków ich emocjami i wyjątkowością. Choć sztuka ta wykracza daleko poza techniczną biegłość rejestrowania obrazów za pomocą światła, jest z nią jednak nierozerwalnie związana.
Eteryczne portrety sław i zwykłych ludzi, tworzone przez Bolesława Lutosławskiego, publikowały takie pisma, jak "The Guardian", "Vogue", "The Independent", "Przekrój" czy "Tygodnik Powszechny". Pojawiały się na rozmaitych plakatach, okładkach książek i w telewizji BBC. Warsztaty z Lutosławskim to fascynująca podróż przez wyjątkowe chwile, w których powstawały niezwykłe portrety takich osobowości, jak Sławomir Mrożek, Krzysztof Penderecki, Andrzej Wajda, Mieczysław Jastrun, Witold Lutosławski, Wisława Szymborska czy Glenda Jackson.
Mamy niepowtarzalną okazję zajrzeć za kulisy każdej z tych magicznych fotografii, dowiedzieć się, jak narodził się pomysł na konkretne zdjęcie, dlaczego zostało ono w określony sposób skomponowane i skadrowane, jakiego obiektywu czy ekspozycji użyto. Dzięki temu uczymy się mistrzowskiego fotografowania ludzi w zamkniętych pokojach i na otwartych przestrzeniach, malowania światłem atmosfery i intymności chwili czy chwytania obiektywem niemal niezauważalnych, a jednak istotnych spojrzeń i gestów. Bolesław Lutosławski wyjawia nam także sekretną wiedzę o tym, jak budować zaufanie między fotografem a jego modelem oraz dzieli się opartymi na swym wieloletnim doświadczeniu praktycznymi wskazówkami i najgłębszymi tajnikami pracy fotografa portretowego.

Poznaj inspirujący warsztat pracy jednego z najciekawszych polskich fotografów portretowych!


"Od trzydziestu lat obserwuję prace Bo Lutosławskiego. Jest fotografem o niezwykłej umiejętności zrozumienia prawdziwego charakteru ludzi, a następnie odsłonięcia ich osobowości..."
Sir John Tusa,
brytyjski menedżer kultury, popularny dziennikarz radiowy i telewizyjny
"Dla Lutosławskiego tworzenie portretów jest równoznaczne z niemal zmysłowym wniknięciem w osoby, które fotografuje. Jego zdjęcia są ulotną próbą uchwycenia ich prawdziwej tożsamości, którą podświadomie ujawniają w gestach..."

Sophie Grove,
Country & Town House, maj 2010
Data wydania: 2011-05-01
ISBN: 978-83-246-2784-4, 9788324627844
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza HELION
Stron: 264

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Alchemia Portretu

8.07.2011
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Bolesław Lutosławski Alchemia Portretu 261 stron ISBN:978-83-246-2784-4 Bolesław Lutosławski, jeden z najciekawszych, polskich fotografów portretowych. Absolwent Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykładowca, podróżnik, realizator filmów, pracujący w międzyczasie, w Polskim Wydawnictwie Muzycznym. Mimo tylu zajęć, które towarz... {} Recenzja książki Alchemia portretu. Warsztaty Bolesława Lutosławskiego

Moja opinia o książce

Opinie

@Olka0443
2012-03-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Moja biblioteczka.

Bardzo ciekawa książka. Autor w interesujący sposób przekazuje nam swoją wiedzę na temat fotografii, jak i ukazuje nam swoje zdolności na temat robienia zdjęć. Ukazuje jak dotąd nieznane nam ujęcia oraz zdjęcia zrobione z dość nietypowej perspektywy. Do tego są mądre, ciekawie napisane opisy zdjęć. Jeżeli ktoś chce dobrą książkę o fotografii, zdecydowanie polecam ''Alchemie portretu''.

{} | link |
@ZosiaVelZocha
2011-07-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Faledor
2011-07-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane domowa biblioteczka miłe podarunki od czerwonej kanapy

Fascynujęce w swoim wyrazie są nie tylko fotografie, ale również opisy sytuacji, w jakich zostały zrobione. To są zdjęcia z duszą - każde posiada swoją historię i autor dzieli sie nią z czytelnikiem.

{} | link |

Co czytać po książce “Alchemia portretu. Warsztaty Bolesława Lutosławskiego”- Bolesław Lutosławski

Książka Stwory Światła i Ciemności
Stwory Światła i Ciemności Roger Zelazny
{}7.4/10
Zamyka ramiona wokół stali olbrzymiego torsu. Przednie nogi ...
Książka Ja Tina. Historia mojego życia
Ja Tina. Historia mojego życia Tina Turner, Kurt Loder
{}10/10
Niezwykła,prawdziwa historia zycia i kariery TINY TURNER-jej...
Książka Kapłanki Amazonki i czarownice
Kapłanki Amazonki i czarownice Jadwiga Żylińska
{}8/10
20 opowieści o wybitnej urodzie literackiej i atrakcyjnych f...
Książka Templariusz strażnik Graala.
Templariusz strażnik Graala. Spradlin Michael P.
{}10/10
Tristan, młody giermek zakonu templariuszy, tym razem trafia...
Książka Leksykon symboli marzeń sennych
Leksykon symboli marzeń sen... Hanns Kurth
{}8/10

Cytaty z książki

O nie! Książka Alchemia portretu. Warsztaty Bolesława Lutosławskiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe