Amadeusz Foczka (ale z głową bobra)

Maria Sternicka-Urbanke
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Amadeusz Foczka (ale z głową bobra)
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Czy to, jak wyglądamy, decyduje o tym, kim jesteśmy? Zwariowana bajka zwierzęca o poszukiwaniu własnej tożsamości.
Amadeusz Foczka to niezwykła postać. Ma foczy ogon, bobrzą głowę i ważny dylemat do rozstrzygnięcia: czy jest foką z głową bobra, czy bobrem z ciałem foki? W swoim zakładzie fryzjerskim przyjmuje klientów równie niezwykłych jak on sam: Longinę Dystans – pół żółwicę, pół gepardzicę, Damiana Lamę – pół lamę, pół leniwca czy Wierę Wiórek – pół owcę, pół wiewiórkę. Może oni pomogą mu znaleźć odpowiedź?
Zabawny tekst i pełne surowego wdzięku ilustracje z lekkością i absurdalnym humorem dotykają ważnego problemu: czy ważne jest to, kim się czujemy, czy to, jak widzą nas inni?
Data wydania: 2021-02
ISBN: 978-83-8150-166-8, 9788381501668
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Kategorie: Dla dzieci, Bajki
Stron: 44
dodana przez: 8dzientygodnia

Autor

Maria Sternicka-Urbanke
Urodzona w 1989 roku w Polsce
Absolwentka Katedry Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej oraz Instytutu Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, copywriterka. Laureatka III edycji konkursu Jasnowidze. Amadeusz Foczka (ale z głową bobra) to jej pierwsza książka...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bajka o wolności i tożsamości.

26.03.2021

Pojęcie tożsamości można rozpatrywać w kontekście dwóch najważniejszych dla nas relacji. Pierwszą z nich jest stosunek do samego siebie, kim tak naprawdę jesteśmy i co sobą reprezentujemy. Druga natomiast, to stosunek do innych ludzi, do tego co nas łączy, a co dzieli z daną grupą. To także nasze podejście do kultury i tradycji. Na kształtowanie s... Recenzja książki Amadeusz Foczka (ale z głową bobra)

Moja opinia o książce

Opinie

@jusztuczka
2021-04-12
8 /10

Czas dzieciństwa, dorastania to bardzo trudny okres dla każdego człowieka. Wtedy zaczyna się on poważnie zastanawiać, jakie ma marzenia, pasje, gdzie chce być za kilka lat i to najważniejsze - kim jest.

Podobne pytania zadaje sobie Amadeusz Foczka, główny bohater książki Marii Sternickiej-Urbanke z ilustracjami Justyny Sokołowskiej, która światło dzienne ujrzała dzięki wydawnictwu Dwie Siostry. “Amadeusz Foczka (ale z głową bobra)” to arcyciekawa opowieść o pół bobrze i pół foce, który jednocześnie jest fryzjerem i ma równie nietypowych przyjaciół jak ona sam (np. pół kurę, pół lisa czy pół tygrysa i pół zająca). Pytanie “kim jest” kiełkuje w jego głowie podczas wizyty pewnej klientki w salonie fryzjerskim, kiedy musi wybrać dla niej odpowiednią wodę i nurtuje go jeszcze długo, dopóki nie odpowiada na nie pół hipopotamica, pół niedźwiedzica. Jaką odpowiedź udzieliła Amadeuszowi? To już musicie przekonać się sami. Zapewniam Was jednak, że jest to rewelacyjna lektura dla każdego z nas, dla młodszego i starszego czytelnika. Ponadto rysunki Justyny Sokołowskiej oraz jakość wydania sprawiają, że książka musi znaleźć się w Waszych zbiorach. Ciekawym akcentem jest fakt, że strony książki nie są jednolite, emanują kolorami, tak jakby podczas rysowania ciągle rozmazywała się kredka, co z jednej strony może robić wrażenie niechlujnego, z drugiej zaś tworzy fantastyczny klimat!

| link |
@mommythereader
2021-03-26
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Amadeusz Foczka (ale z głową bobra). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl