Antarktyka miłości

Sara Stridsberg
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Antarktyka miłości
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Wstrząsająca opowieść o całkowitym wyobcowaniu: okrucieństwie, samotności i miłości macierzyńskiej

Przez chwilę żyła w świecie pełnym pożądania, tęsknoty i strachu. W końcu ktoś zgasił światło jej istnienia, a szczątki rozrzucił po okolicy. Zostali tylko Valle i Solveig – kiedyś jej dzieci – umieszczeni w rodzinach zastępczych na terenie Szwecji. Jej rodzice, Ivan i Raksha, nadal żyją. Błądzą po Sztokholmie i zagubionej krainie zmarłych. Śmierć czeka, a chwila, w której się zjawi, trwa nieustannie.

„Powieść, którą się odrzuca i której zarazem nie można się oprzeć. Brutalna i dziwnie pełna światła, dzika i gwałtowna, a przy tym pełna miłości i czułości”. Aftenposten

Sara Stridsberg stworzyła sugestywny portret bezbronnej kobiety, po raz kolejny udowadniając, że po mistrzowsku balansuje między przystępną a oryginalną i wymagającą prozą. W Antarktyce miłości – historii o nieoczekiwanym uczuciu, czułości i świetle w opanowanym przez ciemność świecie – splatają się strach i piękno, tęsknota i rozpacz, dając niezwykle brutalny i niepokojący obraz.

Tytuł oryginalny: Kärlekens antarktis
Data wydania: 2021-02-17
ISBN: 978-83-8230-084-0, 9788382300840
Wydawnictwo: Sonia Draga
Stron: 334
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Sara Stridsberg Sara Stridsberg
Urodzona 29 sierpnia 1972 roku w Szwecji (Solna)
Sara Stridsberg – szwedzka pisarka, dramaturżka i tłumaczka. Studiowała socjologię, historię idei i prawo na Uniwersytecie w Uppsali oraz w Strasburgu. Debiutowała powieścią Happy Sally, ale światową sławę przyniósł jej Fakultet marzeń, za który w 2...

Pozostałe książki:

Happy Sally Fakultet marzeń Ciemna strona Szwedzcy mistrzowie kryminału. Zbrodnia, tajemnica, suspens Beckomberga. Oda do mojej rodziny
Wszystkie książki Sara Stridsberg

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Antarktyka miłości nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

RI
2021-03-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

"Antarktyka miłości" to potężny ładunek emocjonalny. Mroczny, brudny, bolesny i prawdziwy tak jak potrafi być prawdziwe życie.

Główna bohaterka ginie z rąk myśliwego, pogodzona z śmiercią, gotowa na to co ma się wydarzyć choć pozostawiona z pewną ilością marzeń, które jeszcze nie zostały spełnione. Wyczuwalna jest bezsilność Inni, która w momencie śmierci odczuwała silną potrzebę przytulania przez matkę. Potrzeba bliskości z dziećmi, które skazane w momencie poczęcia były na samotność. Potrzeba ułożenia sobie życia, zrezygnowania z tego co nieuchronnie prowadziło do katastrofy, obietnice bez pokrycia, próby odnalezienia siebie by móc zmierzać w odpowiednim kierunku.

Powrót do świata żywych sprawia, przyglądanie się z góry bliskim sprawia, że zagłębia się jeszcze raz w relację jaka została wytworzona pomiędzy nią, a rodzicami, wyczuwalny jest brak miłości, zrozumienia. Ivan i Raksha są razem ale jakby osobno, potrzeba posiadania dzieci miała ocalić ich przed rozpadem małżeństwa. Patrzenie z góry na swoje dzieci, już dorosłe, zagubione w otaczającym je świecie, wspomnienia gdy mogła syna mieć blisko siebie, a córka miała być początkiem nowego lepszego życia.
Świat widziany oczami Inni to świat zmierzający do upadku, poprzez trudne dzieciństwo, śmierć bliskich, ćpanie, potrzebę posiadania dzieci, nad którymi nie mogła sprawować opieki.

Trudno w tej historii doszukiwać się pozytywnego aspektu, bezradność poradzenia sobie z otaczającym mrocznym ...

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Antarktyka miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl