Antony

"Bethany-Kris"
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Antony
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Antony Marcello didn’t break the rules. Not the ones that mattered, anyway. In the world of La Cosa Nostra, justice was served with a single word and a bullet, not a courthouse and a judge. When he was told to jump, there was only one appropriate response: How high, Boss? Some rules are worth bending. La famiglia has been Antony’s goal for longer than he cares to remember. Getting his button is everything alongside family, honor, God, and loyalty. Meeting Cecelia Catrolli puts what he thought he knew upside down as the mafia, friendship, secrets and love carry him through life. Nothing is ever easy. Some rules are worth the killing. When Cosa Nostra, the one thing he has always known and trusted, takes away his best friend, leaving Antony to pick up the pieces, he’ll have to decide if the rules are finally worth breaking. He didn’t start out as the boss, he began as just Antony. Sometimes, you have to learn how to be filthy.
Data wydania: 2015-05-23
ISBN: 978-0-9947909-3-4, 9780994790934
Język: angielski
Wydawnictwo: Bethany-Kris
Cykl: Filthy Marcellos, tom 1
Stron: 176
dodana przez: bookkeeper
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Pozostałe książki:

Always: A Legacy Novel Lucian Giovanni Dante Antony
Wszystkie książki "Bethany-Kris"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Antony"

16.09.2022

„Zasady były dla niego najważniejsze. Aż do teraz.” „Antony” jest czwartą częścią cyklu „Filthy Marcellos” i opowiada historię rodziców dobrze nam znanych z wcześniejszych części braci Marcello. Podobało mi się to zagranie, cofamy się do przeszłości i widzimy jak rodzina Marcello rosła w siłę. Antony Marcello doskonale zna reguły panujące w mafi... Recenzja książki Antony

“ Antony“

11.10.2022

Mafia ma różne oblicza. W każdej książce z wątkiem mafijnym jest ona na swój sposób inna. Tak jest i w przypadku “Antonego”. Włoska mafia rządzi w tej historii , la famiglia, Cosa Nostra. Członkowie kierują się twardymi zasadami . “Dobrowolnie oddaję moje życie Cosa Nostrze, la famiglia - naszej rzeczy - wyszeptał Antony. - Wartości ... Recenzja książki Antony

Moja opinia o książce

Opinie

@bookaholic.in.me
2022-08-10
9 /10

Wydawać by się mogło, że o mafii zostało powiedziane już wszystko. Nic bardziej mylnego, bowiem zwłaszcza w obecnie wydawanych pozycjach, pomija się jej kształt z ubiegłych lat. A przecież ci, którzy są teraz ojcami i dziadkami, kiedyś mierzyli się z podobnymi problemami co ich potomkowie. A może nie?
"Antony" to opowieść o głowie rodu Marcello ukazująca najważniejsze wydarzenia z jego życia. Podzielona na cztery części, przy czym w każdej dowiemy się czegoś ważnego o rodzinie jak i o samym Antonym. Pierwsza odsłona to wstąpienie Tony'ego do Cosa Nostry oraz to, co działo się w jego życiu przed staniem się pełnoprawnym członkiem rodziny mafijnej. W kolejnej skupiamy się bardziej na jego sprawach prywatnych, a głównie na poznaniu miłości jego życia- ukochanej żony Cecelii, która była córką ówczesnego dona. Trzecia część ukazuje trzy strony życia Antonego- jako kochającego męża, członka mafii ale i biznesmena. Znajdziemy tu także opisy narodzin Dante i Gio. W ostatnim wycinku z historii głowy rodu przeczytamy o pojawieniu się Luciana w jego rodzinie. Ale to także opowieść o zwątpieniu w Cosa Nostrę, zmianach, które nadeszły i stratach, które miały ogromny wpływ na mafię i Antonego. Przez całą powieść widzimy niesamowitą i wyjątkową przyjaźń jaka łączyła go z Johnem i Pauliem. Podziwiamy jego brutalność i wrodzony zmysł do bycia szefem. Ale także widzimy jego serce- pełne miłości i mądrości, przeznaczone jednak tylko dla drogich mu osób. Jakby nie patrzeć- poznani...

| link |
@basiaa22.86
2022-08-17
10 /10
Przeczytane

„Zasady były dla niego najważniejsze.Aż do teraz”

Po poprzednich tomach serii byłam ciekawa historii ojca Dantego,Giovanniego i Luciana—Antony’ego.

📖Antony jest mężczyzna dla którego Costra Nostra była na pierwszym-najważniejszym miejscu w jego życiu.Kodeks to świętość i przywilej dla wybranych.Pierwsze spotkanie z córką bossa-Cecelii Catrolli powoduje,że jego życie się zmienia.Późniejsze wydarzenia sprawiają,że zasady którymi się kierował ulegają zmianie.Dla Antony’ego wybór był prosty…ale czy słuszny?

👉Wspaniale było ponownie przenieść się do rodziny Marcellos.Poznanie szczegółów z życia Antony’ego i relacji z żoną.Jestem pod wrażeniem podejmowanych decyzji mężczyzny,który potrafił dostosować się do wydarzeń w życiu.
Choć lektura nie ocieka brutalnością to w niektórych momentach byłam przerażona bezwzględnością czynów doprowadzających do zamierzonego celu.

Historia pokazuje,że czasem należy nie kierować się zasadami,które były wpajane przez lata,bo w życiu jest coś ważniejszego.

Bardzo podobało mi się stosunek Antony’ego do Cecelii,która potrafiła w mężczyźnie wzniecić nowe-nieznane uczucia.

Książka jest świetnym dopełnienie serii ukazanym z perspektywy głównego bohatera.

Jeśli czytaliście poprzednie tomy to zachęcam do przeczytania tej książki,a jeśli nie znacie tej serii to koniecznie sięgnijcie po wszystkie tomy serii🔥Naprawdę warto🔥
Gorąco polecam✨

| link |
@Vernau
2022-11-22
6 /10
Przeczytane Romans
@marta.boniecka
2022-10-11
7 /10
Przeczytane
@tatiaszaaleksiej
2022-09-16
8 /10
Przeczytane
SZ
2022-09-15
7 /10
Przeczytane
RY
2022-08-31
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Antony. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Lucian
Lucian
"Bethany-Kris"
6.3/10
Lucian Marcello zdaje sobie sprawę z oczekiwań, które spoczywają na nim jako na najstarszym synu je...
Giovanni
Giovanni
"Bethany-Kris"
7.7/10
Drugi tom bestsellerowej zagranicznej serii mafijnej! Dla fanów powieści Cory Reilly! Giovann...
Dante
Dante
"Bethany-Kris"
7.6/10
On nie szuka miłości. Ona nie szuka stałego związku. Życie Dantego Marcello, następcy tronu Cosa...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl