Apache. Przewodnik encyklopedyczny

Ben Laurie, Peter Laurie
Apache. Przewodnik encyklopedyczny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Apache jest bez wątpienia najpopularniejszym z używanych obecnie serwerów WWW. Jest on wykorzystywany przez co drugą witrynę na świecie, a jego udział w rynku serwerów WWW systematycznie rośnie. Drugie wydanie książki "Apache. Przewodnik encyklopedyczny" to całkowicie zmieniona wersja oryginału, obejmująca m.in.: Nowe funkcje wprowadzone w wersji 1.3.3 programu Omówienie wersji przeznaczonej dla systemu Windows Przebudowany i rozszerzony skorowidz Książka ta stanowi kompendium wiedzy o najpopularniejszym serwerze WWW na świecie. Przedstawione w niej przykłady umożliwią świeżo upieczonym administratorom serwerów WWW błyskawiczne nabranie wprawy w zarządzaniu serwerem. Doświadczeni administratorzy i programiści tworzący skrypty CGI znajdą tu wiele cennych, szczegółowych informacji natury encyklopedycznej, zaś dla programistów systemowych przeznaczone są rozdziały o interfejsie programowym i tworzeniu modułów. Osią książki jest przykładowa witryna WWW, która w kolejnych rozdziałach jest rozbudowywana i uzupełniana o nowe funkcje i możliwości. W poszczególnych rozdziałach znajdziesz omówienie następujących zagadnień: Pozyskania kodu źródłowego serwera Apache i jego kompilacji Konfiguracji serwera do pracy w systemach Unix i Windows Programowania skryptów CGI Uwierzytelniania i realizacji zabezpieczeń danych Indeksowania, przeadresowywania serwerów pośredniczących i poleceń SSI Rejestracji aktywności serwera Interfejsu programowego serwera Apache i tworzenia modułów Do książki dołączona jest płyta CD zawierająca wersje dystrybucyjne serwera Apache 1.3.3 i 1.3.9, przeznaczone dla systemów Unix i Windows, a także kompletny zestaw plików tworzących wszystkie prezentowane w tekście przykłady.
ISBN: 978-83-7197-181-5, 9788371971815
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza HELION
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Apache. Przewodnik encyklopedyczny nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Apache. Przewodnik encyklopedyczny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl