Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy. Tom 26. Utwory literackie z getta warszawskiego

Agnieszka Żółkiewska, Marek Tuszewicki
Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy. Tom 26. Utwory literackie z getta warszawskiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tom obejmuje literacką spuściznę getta warszawskiego zachowaną w Archiwum Ringelbluma. Ukazuje różne oblicza życia artystycznego „miasta za murem”. Zaświadcza o bogatym, wielojęzycznym repertuarze imprez kulturalnych, które pomagały mierzyć się z okropieństwami codzienności: represjami, głodem, wszechobecną śmiercią. Utwory powstałe w warunkach zamknięcia – zarówno wysokich lotów poezja, proza i dramat, jak też przyśpiewki tworzone w aresztach i szopach – służyły w równym stopniu twórcom i odbiorcom, wyznaczając przestrzeń spontanicznej twórczości. Niniejszy tom zawiera również przekład jedynej wydanej drukiem przez podziemie getta antologii literackiej Pajn un gwure (Męka i bohaterstwo) oraz niezwykły zbiór tekstów folkloru, żywe echo warszawskiej ulicy, odciętej od reszty miasta.
ISBN: 978-83-65254-43-6, 9788365254436
Wydawnictwo: Żydowski Instytut Historyczny

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy. Tom 26. Utwory literackie z getta warszawskiego? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy. Tom 26. Utwory literackie z getta warszawskiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl