Babcia w pustyni i w puszczy

Meder Basia
3 /10
Ocena 3 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Babcia w pustyni i w puszczy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
3 /10
Ocena 3 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Po krótkiej przerwie w Malawi, spowodowanej malarią, babcia Basia wyruszyła w dalszą wędrówkę po Afryce . Wciąż z dala od utartych szlaków, jedząc to, co tubylcy, podróżując tak jak oni: w zatłoczonym autobusie lub konwoju ciężarówek zestrażnikiem trzymającym rękę na karabinie. W Rwandzie spotkała rodzinę górskich goryli, w Etiopii obchodziła Boże Narodzenie, w Egipcie zachwycała się pustynią, w Mali padła ofiarą brutalnego napaduWydawałoby się, że to zdarzenie definitywnie zakończyło jej podróż. Jednak babcia realizuje swoje marzenia z uporem i optymizmem . Wojciech Cejrowski Basia Meder - Polka mieszkająca w Australii. Z wykształcenia inżynier mechanik oraz informatyk. Pamięta początki polskiej informatyki, ma za sobą 16 lat pracy, jako informatyk w Polsce i tyle samo w Australii, dokąd wyjechała w 1981 roku.Nie zwraca uwagi na swój emerytalny wiek odbyła roczną podróż dookoła świata, drugą roczną podróż po Afryce, przemierzyła też kontynent australijski wszerz i wzdłuż. Dotychczas poznała około osiemdziesiąt krajów. Ostatnio osiedliła się w podzwrotnikowym miasteczku na wybrzeżu wschodniej Australii. Współpracowała ze Steve'em Parishem, legendą wśród australijskich fotografów przyrody. Na zdjęciach zamieszczonych w tej książce widać, że nauki mistrza nie poszły w las.
Data wydania: 2010-10-22
ISBN: 978-83-7380-889-8, 9788373808898
Wydawnictwo: Bernardinum
Seria: Biblioteka "Poznaj Świat"
Stron: 336

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Przygoda babci

14.09.2012

„Babcia w pustyni i w puszczy” autorstwa Basi Meder to kolejna książka z serii Poznaj świat wydana przez Wydawnictwo Bernardinum. Osobiście całą tą serią jestem zachwycona i oczarowana. Moja przygoda z serią „Poznaj świat” rozpoczęła się od sięgnięcia po książkę Wojciecha Cejrowskiego i trwa nadal. „Wizyta w miasteczku Bahar Dar przyniosła też sm... Recenzja książki Babcia w pustyni i w puszczy

@pynia04@pynia04

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Corunia
@Corunia
2012-01-18
3 /10
Przeczytane

Nic specjalnego. Niewiele można się dowiedzieć o miejscach zwiedzanych przez autorkę. Opisy są powierzchowne i raczej odzwierciedlają emocje niż wizualną sronę obiektów. Zdjęcia nie ilustrują opisywanych wydarzeń i osób. Czyta się nieźle, ale czuję jakiś niedosyt.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Babcia w pustyni i w puszczy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl