Bajaderka

Wiktoria Bosc, Beata Tyszkiewicz, Karolina Wajda
Bajaderka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka "Bajaderka" to zebrane na przestrzeni lat przepisy domowe Beaty Tyszkiewicz. Jej kuchnia charakteryzuje się wykwintnymi smakami i dużą łatwością samego przygotowania dań. Dodatkowym atutem książki jest opatrzenie jej przez autorkę anegdotami, zdjęciami rodzinnymi i zdarzeniami, które towarzyszyły poznawaniu nowych smaków. Jest to w pewnym sensie autobiografia kulinarna autorki. Do powstania książki dołączyły także córki starsza Karolina Wajda, która przygotowała proste i dekoracyjne nakrycia stołów oraz młodsza Wiktoria Bosc, która gotowanie traktuje poważnie i odpowiedzialnie a jej przepisy wnoszą powiew nowoczesności. Polecamy "Bajaderkę" nie tylko do kuchni, ale także do poduszki, ponieważ w książce tej wspomnienia mieszają się pięknie ze smakami.

"Będąc przed laty kilka dni w Paryżu zaczęłyśmy mówić z Karoliną i Wiktorią o książce "Bajaderka". Siedziałyśmy w ogrodzie naszych przyjaciół Elie i Beaty de Robien. Obie moje córki od dawna namawiały mnie, bym spisała, co i jak gotuję, i opisała potrawy, które one lubią. Od tamtej rozmowy minęło kilka lat. Pisałam, coś dopisywałam, urozmaicałam przepisy i opowieści kulinarne anegdotami filmowymi, kompletowałem zdjęcia.
Potem Wiktoria, która wydawała w Szwajcarii książkę poświęconą kuchni polskiej, dołączyła ze swoimi przepisami i fotografiami. Wreszcie swoje dorzuciła także Karolina, która potrafi wydać przyjęcie na dwanaście osób, i na dwadzieścia cztery osoby, i na sześćdziesiąt osób, i na sto też".
-Beata Tyszkiewicz
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-945167-0-3, 9788394516703
Wydawnictwo: Fundacja Norwida
Stron: 224
dodana przez: Vernau

Autor

Wiktoria Bosc Wiktoria Bosc
Urodzona 4 października 1977 roku w Polsce (Warszawa)
Wiktoria Maria Franciszka Padlewska, Wiktoria Bosc – polska dziennikarka, pisarka i aktorka. Córka Jacka Padlewskiego i Beaty Tyszkiewicz, przyrodnia siostra Karoliny Wajdy. Mieszka w Szwajcarii; jej mężem jest David Jacques Pierre Bosc, z którym ma...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Bajaderka aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bajaderka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl