"Balladyna" Juliusza Słowackiego w estetycznych kontekstach epoki

Emilia Świderska
"Balladyna" Juliusza Słowackiego w estetycznych kontekstach epoki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Ustawienie” Balladyny w centrum rozkrzewiającej się przestrzeni kontekstów to zabieg otwierający perspektywę na całość twórczości Słowackiego, jego wyobraźnię, kunszt językowy, a nade wszystko nowatorskie koncepcje estetyczne, za którymi kryje się mistrzowskie operowanie różnymi gatunkami i poetykami. Wysoko oceniam analityczno-interpretacyjne umiejętności Autorki, dzięki którym problem artystycznej funkcji „ironiotragizmu”, relacji między tragizmem i ironią, przedstawiony został na poszczególnych piętrach struktury artystycznej dramatu: od motywów i wątków po wymiar metafizyczny. Takie całościowe spojrzenie na Balladynę to cenna jakość w rozważaniach nad twórczością Słowackiego i inspiracja dla badaczy. Warto docenić fakt, iż dyskursowi nad dramatem towarzyszy tu nurt recepcyjny, przywoływanie i komentowanie prac najwybitniejszych znawców przedmiotu. Dzięki temu dostrzegamy w tle panoramę badań nad polskim romantyzmem, ewolucję poglądów oraz metodologii – od XIX-wiecznego pozytywizmu po współczesny postmodernizm. (Z Recenzji prof. dr hab. Ireny Jokiel, Uniwersytet Opolski)  
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-7657-219-2, 9788376572192
Wydawnictwo: Prymat
Seria: Czarny Romantyzm
Kategoria: Językoznawstwo
Stron: 486
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka "Balladyna" Juliusza Słowackiego w estetycznych kontekstach epoki aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka "Balladyna" Juliusza Słowackiego w estetycznych kontekstach epoki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe