Białe znaki

Dorota Korwin-Piotrowska
Białe znaki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jest to jedna z najoryginalniejszych prac poświęconych literaturze współczesnej. Jej tematem są sposoby reprezentacji i funkcje milczenia w prozie narracyjnej. (?) Powstała książka, która jest pierwszą w Polsce literaturoznawczą monografią problemu, przedstawiająca nie tylko anatomię milczenia, ale także wszelkie jego odmiany i zjawiska pokrewne oraz wyjaśniająca ? za pomocą precyzyjnych interpretacji ? jego rolę i mechanizmy działania w konkretnych utworach literackich. (?) Całość tej pracy budzi podziw dla szerokości perspektywy, w jakiej autorka widzi tytułowy problem ?białych znaków? oraz dla analitycznej subtelności badaczki. Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Włodzimierza Boleckiego (IBL PAN)
ISBN: 978-83-233-3832-1, 9788323338321
Wydawnictwo: Uniwersytetu Jagiellońskiego

Autor

Dorota Korwin-Piotrowska Dr hab. Dorota Korwin-Piotrowska, prof. UJ, jest literaturoznawczynią, od lat zajmuje się pograniczem poetyki i językoznawstwa, wykłada poetykę oraz kompozycję z elementami retoryki dla studentów elektronicznego przetwarzania informacji na Wydziale ...

Pozostałe książki:

Witajcie w realu! Poetyka Eutoryka
Wszystkie książki Dorota Korwin-Piotrowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Białe znaki aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Białe znaki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl