Biblia o końcu świata

Tomasz Maria Dąbek
Biblia o końcu świata
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W czasie gdy tak często słyszymy wiadomość o kataklizmach i końcu świata bardzo potrzebne jest jasne i precyzyjne przedstawienie katolickiej nauki na ten temat, porządkujące i wyjaśniające wiele tak często poruszanych kwestii.
Określenie „koniec świata” w powszechnym rozumieniu wywołuje oczekiwanie przerażających wydarzeń, kataklizmów, zniszczenia tego wszystkiego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Takie skojarzenia wywołują też słowa „apokalipsa” i „apokaliptyka”. „Apokalipsa”, czyli Objawienia św. Jana, to ostatnia księga Nowego Testamentu, zapowiadająca powtórne przyjście Chrystusa i poprzedzające je wydarzenia. Apokalipsa to tytuł dzieła biblijnego, ostatniej z ksiąg Nowego Testamentu oraz pozabiblijnych ksiąg z okresu między Starym a Nowym Testamentem charakterystycznych dla apokaliptyki jako prądu myślowego głoszącego koniec obecnego porządku świata, wiele budzących grozę wydarzeń, kataklizmów niosących zniszczenie. Nazwy te kojarzą się nam z przerażającymi zapowiedziami, zniszczeniem tego, co znamy. Tymczasem na przełomie czasów przed i zaraz po narodzeniu Chrystusa była to raczej literatura pisana - jak dla Polaków w czasach rozbiorów Trylogia Sienkiewicza -„ku pokrzepieniu serc”, aby pokazać, że mimo niesprzyjających dla Izraela i młodego chrześcijaństwa wydarzeń historycznych, Bóg panuje nad całym światem i kiedyś wymierzy sprawiedliwość: ukarze zbrodnie i przywróci pomyślność tym, którzy dochowali Mu wierności.
Obecnie niektóre sekty zapowiadają rychły koniec świata. Ponieważ podawane terminy się nie sprawdzają, wciąż je przekładają. Groza wojen, możliwości zniszczenia świata przez broń jądrową czy katastrofy ekologiczne albo astronomiczne pokazują, że taka zagłada może nastąpić szybko i niespodziewanie.
Czas ostateczny zaczyna się już teraz. Przez przyjęcie wiary w zbawcze dzieło Chrystusa i odpowiednie życie przygotowujemy się na spotkanie z Bogiem - Sędzią najpierw w chwili naszej śmierci, a potem na końcu czasów, gdy nastąpi powszechne zmartwychwstanie i wszyscy będą uczestniczyli w swoim wiecznym losie w przywróconych ciałach.
Autor omawia biblijne obrazy przedstawiające koniec świata albo katastrofy, które posłużyły jako wzorzec dla przepowiedni przyszłej zagłady i przemiany istniejącego świata. Skupia się na ich znaczeniu dla człowieka chcącego żyć wiarą i przygotować się na spotkanie z Panem, które na pewno nastąpi w chwili jego śmierci.
Data wydania: 2011-10-06
ISBN: 978-83-7595-341-1, 9788375953411
Wydawnictwo: M
Stron: 148

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Biblia o końcu świata aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Biblia o końcu świata”- Tomasz Maria Dąbek

Czarny sakrament. Prawdziwe historie opętań i egzorcyzmów
Czarny sakrament. Prawdziwe... Christina McKenna, David M. Kiely
{}5/10
Autorzy książki, Kiely i McKenna, przeprowadzili niezliczoną...
Cuda Archanioła Michała
Cuda Archanioła Michała Doreen Virtue
{}10/10
Czy nie masz chwilami wrażenia, że ktoś nad Tobą czuwa i sta...
Sekrety katedr i miejsc mocy : wiedza tajemna chrześcijańskich mistrzów
Sekrety katedr i miejsc moc... Leszek Matela
Zapoznaj się z książką, jeśli chcesz: zgłębić tajemnice chrz...
Wołanie z otchłani. Zjawienia dusz czyśćcowych
Wołanie z otchłani. Zjawien... Justyna Grzyb
Wyjątkowa książka poruszająca problematykę dusz w czyśćcu i ...
Życie po śmierci
Życie po śmierci Deepak Chopra
W swojej nowej książce Deepak Chopra stara się odpowiedzieć ...

Cytaty z książki

O nie! Książka Biblia o końcu świata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe