Bitwy pancerne Wehrmachtu

Mellenthin Friedrich W.
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Bitwy pancerne Wehrmachtu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Pierwsze pełne polskie wydanie książki Friedricha W. von Mellenthina z 61 mapami, obok wspomnień Heinza Guderiana stanowi jedno z dwóch najważniejszych opracowań napisanych po wojnie przez generałów Wehrmachtu na temat działań Panzerwaffe. Wciąż jest wielce ceniona przez specjalistów na całym świecie. Jej główny atut stanowi przebieg kariery gen. Mellenthina, który brał udział we wszystkich najciekawszych bitwach pancernych Wehrmachtu w Afryce, Rosji i na niemieckiej granicy zachodniej w ostatnim roku wojny. Autor opisuje nam je oraz analizuje, jeszcze dzisiaj zaskakując niezwykle trafnymi i wnikliwymi ocenami operacyjnymi.
Nie ulega wątpliwości, iż jest to lektura obowiązkowa dla każdej osoby zainteresowanej historią II wś., a szczególnie Panzerwaffe.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-932961-0-1, 9788393296101
Wydawnictwo: Armagedon
Stron: 376

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Bitwy pancerne Wehrmachtu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@piotr_osowski
2022-05-18
5 /10
Przeczytane 05. Pancerne 03. II Wojna Światowa

No i proszę Państwa klops. Jakiekolwiek gwiazdki w mojej ocenie pojawiają się tylko i wyłącznie dlatego, że warstwa merytoryczna książki jest bez zarzutu. Działania zbrojne opisane dokładnie, rzeczowo i bezwzględnie fachowo. I w tym miejscu kończą się plusy. Niestety autor, tak jak wszyscy inni niemieccy żołnierze spod znaku połamanego krzyża, których wiekopomne dzieła czytałem, nie zawiódł. Dokładnie tak jak się spodziewałem, całemu złu wojny winny był tylko i wyłącznie Adolf H. we własnej osobie. Natomiast rycerscy żołnierze Wehrmachtu z całego serca nie zgadzali się z polityką i działaniami Führera, a wszystkie rozkazy wykonywali z obrzydzeniem i wewnętrznym sprzeciwem. Czyli stara znana śpiewka "Co złego, to nie my - tylko Adi".

× 4 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Bitwy pancerne Wehrmachtu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl