Budujemy kościół. Współczesna architektura sakralna w Nowej Hucie

Kamil Jurewicz
Książka Budujemy kościół. Współczesna architektura sakralna w Nowej Hucie
Książka Budujemy kościół. Współczesna architektura sakralna w Nowej Hucie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Mamy zaszczyt oddać w Państwa ręce najnowsze nowohuckie wydawnictwo Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Na katalog składają się dwa artykuły: Jana L. Franczyka, traktujący o dziejach Kościoła w Nowej Hucie od jej powstania w 1949 roku po czasy współczesne, i Józefa Sz. Wrońskiego, opisujący architekturę i sztukę dziesięciu nowohuckich kościołów. Po części tekstowej następuje dziesięć rozdziałów fotograficznych – każdy z nich opowiada historię budowy jednego z dziesięciu kościołów w Nowej Hucie: od pierwszej świątyni – Arki Pana – po wykańczany obecnie kościół przy ul. Bulwarowej. Prócz unikatowych fotografii wykonanych na różnych etapach budowy, reprodukujemy nigdzie niepokazywane wcześniej plany i rysunki architektoniczne. Dodatkiem niezwykle cennym dla zainteresowanych historią i architekturą Krakowa są biogramy architektów, proboszczów i księży, którzy w ostatnim półwieczu budowali kościoły w Nowej Hucie.  
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7577-017-9, 9788375770179
Wydawnictwo: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Seria: Dzieje Nowej Huty
Kategoria: Sztuka
Stron: 336
dodana przez: kazal_ka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Budujemy kościół. Współczesna architektura sakralna w Nowej Hucie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Budujemy kościół. Współczesna architektura sakralna w Nowej Hucie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}