Café Macondo

Maciej Wasilewski
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Café Macondo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

 Cafe Macondo istnieje naprawdę. Nie jest to co prawda magiczna wieś na końcu świata - jak w powieści Marqueza, ale kawiarnia, w której - jak w całym tym kraju - można się spodziewać wszystkiego. Dają tu na przykład sałatkę, na którą składają się sałata, ser, pomidory i truskawki ze śmietaną!

 Do Cafe Macondo trafia podróżując po Kolumbii Maciej Wesołowski. Reporter próbuje zrozumieć, dlaczego Kolumbijczycy nie lubią filmu Narcos, ale wielu uważa Pablo Escobara za bohatera narodowego. Jak to możliwe, że w "Tańcu z gwiazdami" rywalizują tam ze sobą była partyzantka i porwany przez partyzantów policjant. Opowiada o odbudowie kraju, przez który przetoczyła się najdłuższa wojna domowa współczesnego świata. I o tym, jak próbują się ze sobą dogadać ci, którzy przez długie lata byli po różnych stronach barykady.

 Przedstawia przy tym czytelnikom galerię postaci tak niezwykłych, że równie dobrze mogłyby pochodzić z powieści Marqueza albo obrazów Bootero. Były terrorysta, który został burmistrzem. Najważniejszy karzeł w historii kolumbijskiej partyzantki. Stara Indianka, który umarła pięć razy. Stróż grobu Escobara.

 Kolumbia jest daleko, ale bliżej nam do niej, niż mogłoby się wydawać.

Data wydania: 2019-04-10
ISBN: 978-83-268-2806-5, 9788326828065
Wydawnictwo: Agora
Kategoria: Reportaż
Stron: 352
dodana przez: samo_zUo

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Cała prawda o Kolumbii

15.01.2020

Obraz Kolumbii "która była krajem pogrążonym w chaosie, brutalnym, skorumpowanym,niesprawiedliwym no i biednym" str.100) Kraj pogrążony od prawie dwustu lat w wojnie. Najpierw w roku 1819 walka o wyzwolenie spod kolonialnego , hiszpańskiego jarzma, która dała początek niepodległej Kolumbii z jej niekwestionowanym bohaterem narodowym Simonem Boliv... Recenzja książki Café Macondo

@asach1@asach1 × 6

Moja opinia o książce

Opinie

@humanistycznieee
2020-05-04
9 /10
Przeczytane

Przez całe życie jeden z najbardziej krwawych zbrodniarzy w historii podkreślał swoje przywiązanie do wiary katolickiej i Dekalogu. Nigdy nie widział w tym żadnej sprzeczności." Książka Macieja Wesołowskiego "Café Macondo" to świetny reportaż z Kolumbii. Opowiada on o frontach toczącej się w niej wojny domowej, panującej tam biedzie i nadziei na poprawę sytuacji.
Autor opisuje paradoksalne sytuacje (co potwierdza przytoczony przeze mnie fragment) zdarzające się w Kolumbii i pokazuje, że można się tam spodziewać naprawdę wszystkiego.
I to co bylo w tej książce dla mnie najciekawsze to historie z życia opowiedziane przez Kolumbijczyków, często bardzo wzruszające, wstrząsające i nierzadko bardzo intymne.

Świetna książka!

| link |
@asach1
2020-01-15
7 /10
Przeczytane
@samo_zUo
2019-05-27
7 /10
Przeczytane Reportaż podróżniczy

Cytaty z książki

O nie! Książka Café Macondo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl