Chcieliśmy być wolni. Powstanie Warszawskie 1944

Rafał Brodacki, Paweł Brudek, Michał Tomasz Wójciuk, Katarzyna Utracka ...
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Chcieliśmy być wolni. Powstanie Warszawskie 1944
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Gdzie znajdowała się najważniejsza w powstańczej Warszawie barykada? Dlaczego przed „krową” należało chować się w bramie? Kiedy Powstanie Warszawskie objęło Puszczę Kampinoską? Dlaczego na powstańczym Murze Pamięci można odnaleźć nazwiska lotników amerykańskich, brytyjskich i kanadyjskich?

Na te i inne pytania odpowiadają historycy z Muzeum Powstania Warszawskiego w książce „Chcieliśmy być wolni. Powstanie Warszawskie 1944”, przekrojowej pozycji o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.

To książka zarówno dla miłośników historii Powstania, jak i dla osób, które dopiero chciałyby dowiedzieć się, co dokładnie wydarzyło się w Warszawie latem 1944 roku.
Data wydania: 2022-07-13
ISBN: 978-83-280-9145-0, 9788328091450
Wydawnictwo: W.A.B.
Kategoria: Historia Polski
Stron: 528
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Rafał Brodacki Rafał Brodacki Rafał Brodacki – historyk, doktorant w Instytucie Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk. Jego zainteresowania badawcze obejmują historię XX wieku ze szczególnym uwzględnieniem II wojny światowej i okresu PRL. Do jego dorobku można ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Chcieliśmy być wolni. Powstanie Warszawskie 1944 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@papierowamagnoolia
2022-08-05
9 /10
Przeczytane

O samym powstaniu powiedziano już wiele, jednak dyskusja oraz pamięć o tym wydarzeniu nieustannie trwa. Ciągle też powstają nowe książki podejmujące temat tego narodowego zrywu. O najnowszej z nich chcę Wam napisać.

"Powstanie miało być krzykiem Polaków pragnących wolności, ale nie miał być to krzyk straceńców."

"Chcieliśmy być wolni. Powstanie Warszawskie 1944" - to zbiorowa praca osób związanych z Muzeum Powstania Warszawskiego. Przygotowali oni kompendium wiedzy, które wyjaśnia skomplikowane losy jednego z najważniejszych polskich wydarzeń historycznych. Rozpoczyna się od nakreślenia oczekiwań i nadziei, by następnie omówić walkę i przebieg powstania, aż po jego tragiczny koniec oraz następstwa.
Książka swoim wyglądem przypomina podręcznik do historii. I bardzo mi się to podoba! Tekst wzbogacony został zdjęciami, mapami, różnymi ciekawostkami dodatkowo umieszczonymi na marginesach. Myślę, że dzięki temu dużo łatwiej jest przyswoić sobie
wszystkie informacje zawarte w tej książce oraz zapamiętać szczegóły. Ta pozycja świetnie sprawdzi się dla tych, którzy dopiero budują swoją wiedzę na temat II wojny światowej w Polsce i oczywiście
w kontekście samego Powstania Warszawskiego. Jest to też dobra i odpowiednia pozycja do odświeżenia sobie tego, co już wiedzieliśmy wcześniej o Powstaniu.

Nie będę ukrywać, czytanie o Powstaniu Warszawskim łamie mi serce za każdym razem ale cieszą mnie takie książki, tak pięknie i starannie wydane, dokł...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Chcieliśmy być wolni. Powstanie Warszawskie 1944. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl