Cień Marsa nad Czarnym Lądem

Marek J. Malinowski
Książka Cień Marsa nad Czarnym Lądem
Książka Cień Marsa nad Czarnym Lądem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Lata siedemdziesiąte i początek osiemdziesiątych to czasy, w których Czarny Ląd był szczególnie narażony na polityczne konflikty, militarne afery, zwracając przy tym na siebie uwagę całego świata. Zainteresowanie to wywodziło się z faktu, że niepokojono się o stosunkowe młode państwa wchodzące w skład Afryki. Czarny Ląd jest tak specyficznym miejscem, że wojna może tam wybuchnąć praktycznie w każdej chwili, przyczynić się do tego mogą konflikty wewnętrzne i zewnętrzne czyli między państwami. Największy wpływ na to miały struktury społeczne, polityczne, uwarunkowania religijne i plemienne, a także ideologiczne. W czasie rozważania konfliktów, Afryka została poddana dwóm systemom światowym, czyli kapitalizmu i socjalizmu, gdzie zarówno jeden jak i drugi chciał rozwoju w krajach afrykańskich. Oczywiście stosując w tym celu zupełne różne metody. Główny temat tej książki są pozytywne i negatywne, a także wewnętrzne i zewnętrzne układy sił w Afryce, różnorakie nieporozumienia, które tam występują i wykazanie w której części kontynentu dochodzi do największych konfliktów.  
Data wydania: 1986
ISBN: 83-03-01420-X, 830301420X
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Seria: My i Świat
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 302

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Cień Marsa nad Czarnym Lądem aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Cień Marsa nad Czarnym Lądem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}