Cup Of Therapy. Jak dbać o siebie, by być szczęśliwym i dawać szczęście innym

Antti Ervasti, Matti Pikkujämsä
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Cup Of Therapy. Jak dbać o siebie, by być szczęśliwym i dawać szczęście innym
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

W pierwszej kolejności zadbaj o siebie.

Inaczej nie będziesz mieć czego dać innym. Dbanie o siebie to nie egoizm, to konieczność.

Nie możesz przecież nalać z pustego kubka…

Cup Of Therapy to twoje antidotum na zabiegany świat. Pełne empatii miniporady opracowane przez specjalistów są jak uścisk najlepszego przyjaciela. Dzięki nim napełnisz siebie spokojem, za którym tęsknisz, oraz odnajdziesz poczucie szczęścia.

Ta zyskująca ogromną popularność na świecie metoda psychologicznej samopomocy w duchu work-life balance może zmienić Twoje życie na lepsze!

Bestseller z Finlandii, najszczęśliwszego kraju świata!

Data wydania: 2020-11-12
ISBN: 978-83-240-5227-1, 9788324052271
Wydawnictwo: Znak emotikon
Stron: 252
dodana przez: jatymyoni

Autor

Antti Ervasti Antti Ervasti
Urodzony w 1975 roku w Finlandii
Psychoterapeuta.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dobre rady w filiżankach

27.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Sięgnęłam po tę książkę z ciekawości, żeby sprawdzić, jak Finowie – stereotypowi ponuracy – rozegrają formę i temat takiego poradnika. Psychoterapeuta Antti i artysta ilustrator Matti wzięli się w parę i stworzyli książeczkę składającą się ze 112 krótkich i treściwych porad na różne momenty życia, głównie zawodowego. Wszystkie opatrzone są rysunka... {} Recenzja książki Cup Of Therapy. Jak dbać o siebie, by być szczęśliwym i dawać szczęście innym

@LetMeRead@LetMeRead {}× 20

Kubek terapii

13.12.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

CupOfTherapy to koncepcja, która zdobyła międzynarodowe uznanie. Odnosi się do problemu samopoczucia i zdrowia psychicznego za pośrednictwem uroczych zwierzątek. Przedstawione na obrazkach zwierzaki prezentują problemy dnia codziennego, z którymi zmaga się każdy z nas. I robią to w taki sposób, aby przynieść nam ulgę, wzmocnić, rozśmieszyć. Pomysł... {} Recenzja książki Cup Of Therapy. Jak dbać o siebie, by być szczęśliwym i dawać szczęście innym

Moja opinia o książce

Opinie

@kasia.rzymowska
2020-12-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Patrząc na tę niepozorną książeczkę zapewne zastanawiasz się: w jaki sposób ma ona niby Ci pomóc zadbać o siebie? Otóż ta mała książeczka niesie ze sobą dużo więcej niż można byłoby się po niej spodziewać.

Koncepcja CupOfTherapy to innowacyjny pomysł dwóch fińskich psychologów Anttiego Ervastiego oraz Eliny Rehmonen, którzy wraz z ilustratorem Mattim Pikkujämasą stworzyli fenomenalne połączenia treści i obrazu.

W książce znajdziecie krótkie treści uzupełnione odpowiednią ilustracją przedstawiającą sympatyczne zwierzęta (głównie lwa i niedźwiedzia).

To połączenie wzajemnie się przenika dając z jednej strony poczucie ukojenia, z drugiej motywując do działania.

Głównym przesłaniem książki jest działanie w duchu self-care i wewnętrznego balansu.

Porady są podzielone na cztery części: rano, w pracy, po pracy i wieczorem. Jedne mają nas napełnić energią i wiarą we własne możliwości, inne wyciszyć, a jeszcze inne ułatwić kontakty z innymi ludźmi.

Fenomen tej książeczki kryje się właśnie w krótkich zdaniach, pełnych empatii, trafiających w punkt swoim przekazem. Powiem Wam, że okazała się ona już bestsellerem i zdobywa ogromną popularność w 11 krajach.

Jeśli nie przepadasz za poradnikami i nużą cię długie opisy pełne teorii to ta książka będzie dla ciebie odpowiednia.

{}× 3 | Komentarze (1) | link |
@milosnikksiazkowy
2020-12-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

"Czas płynie, a życie nieubłaganie toczy się dalej – z minuty na minutę, z sekundy na sekundę.."

Nie sądziłam, że czytając tę książkę wywoła ona na mnie jakiekolwiek emocje. Ba, myślałam, że mi się nie spodoba bo ogólnie nie pajam do tego typu książek. Muszę Wam przyznać, że była to naprawdę trafna pozycja.

Bardzo często zapominamy o tym żeby zadbać o własne samopoczucie. W większości przypadków jesteśmy zabiegani ciągła pracą i życiem poza pracą. Dom, rodzina i wychowanie dzieci. Pędzimy przed siebie nie zauważając tego, że z dnia na dzień czujemy się coraz gorzej: psychicznie i fizycznie. Aż któregoś dnia nie mamy siły na nic. Nie możemy się skupić na pracy. Kłócimy się ze swoimi najbliższymi. Mówię teraz ogólnikowo bo jestem pewna, że większość osób jest w stanie oddzielić pracę od życia prywatnego ale niestety większość ludzi nie widzi jak wielkim jest to błędem.

Rok 2020 był/jest dla Wszystkich jednym wielkim niewypałem. Wiele osób musiało zrezygnować ze swoich planów bo nie mogli ich spełnić albo mieli trudności. Ten rok na Wszystkich odbił jakieś piętno i właśnie ‘’Cup of Therapy’’ jest dla Ciebie jeżeli czujesz się słabiej mentalnie. Nie bójmy się mówić o tym głośno. Problemy psychiczne nie wiążą się tylko z chorobą dwubiegunową, z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi czy też z zaburzeniami neurorozwojowymi. Takim problemy może być też depresja, która nadal poniekąd jest tematem taboo. ...

{} | link |
@temptershell
2021-09-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@LetMeRead
2021-02-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@maitiri_books_2
2020-12-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Cup Of Therapy. Jak dbać o siebie, by być szczęśliwym i dawać szczęście innym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl