Czarna msza: Apokaliptyczna religia i śmierć utopii

John Gray
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Czarna msza: Apokaliptyczna religia i śmierć utopii
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Utopie to sny o zbiorowym zbawieniu, które na jawie stają się koszmarami.Co łączy dziewiętnastowiecznych anarchistów, Lenina, Trockiego, reżimy Mao i Pol Pota, grupę Baader-Meinhof i radykalne ruchy islamskie? Te wszystkie tak różne środowiska spotykają się w jednym punkcie - wyznają wiarę w wyzwalającą moc przemocy jako narzędzia przekształcania niedoskonałego świata w raj na ziemi. Taka wiara jest jednym z przejawów utopijnego myślenia, które - zdaniem Johna Graya - doprowadziło do rozlewu krwi na skalę nie spotykaną dotąd w historii.
Czarna msza. Apokaliptyczna religia i śmierć Utopii, najnowsza książka Johna Graya, najbardziej znanego współczesnego angielskiego myśliciela politycznego, ucznia Isaiaha Berlina i Michaela Oakeshotta, profesora London School of Economics, to przenikliwa analiza myślenia utopijnego, które - jak dowodzi John Gray - kształtuje nie tylko politykę George'a Busha, ale i przywódców Al-Kaidy.
Data wydania: 2009-09-17
ISBN: 978-83-240-1240-4, 9788324012404
Wydawnictwo: Znak
Stron: 368

Autor

John Gray John Gray
Urodzony 17 kwietnia 1948 roku w Wielkiej Brytanii (Durham)
John Gray w latach 80. ideowy przywódca brytyjskiej Nowej Prawicy, krzewiciel idei Hayeka, entuzjasta rządów Margaret Thatcher i autor klasycznych prac na temat liberalizmu. Z czasem stał się jednym z jego najbardziej oryginalnych krytyków. Obecne p...

Pozostałe książki:

Liberalizm Al Kaida i korzenie nowoczesności Dwie twarze liberalizmu t.13 Herezje Fałszywy świt Urojenia globalnego kapitalizmu
Wszystkie książki John Gray

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Czarna msza: Apokaliptyczna religia i śmierć utopii nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2019-11-18
10 /10
Przeczytane Mam Ateistyczne/antyklerykalne Popularnonaukowe Prehistoria

Cytaty z książki

O nie! Książka Czarna msza: Apokaliptyczna religia i śmierć utopii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl