Czas domu

Tadeusz Kotlewski
Książka Czas domu
Książka Czas domu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W sercu każdego człowieka, moi przyjaciele, jest pragnienie domu. […] Nie lękajcie się tej tęsknoty! Nie uciekajcie od niej! Niech was nie zniechęca widok domów, które runęły, pragnień, które obumarły – mówił do polskiej młodzieży papież Benedykt XVI. Ten ważny temat podejmuje w swej najnowszej książce o. Tadeusz Kotlewski SJ. Tworzenie „wspólnoty miłości” jest jednym z najtrudniejszych zadań stojących przed człowiekiem – począwszy od lat młodości, aż po pełną dojrzałość. Czy można wyjść z duchowej bezdomności? Jak tworzyć klimat domu, który jest prawdziwą wspólnotą, a nie tylko przestrzenią między czterema ścianami? Jak tchnąć życie w dom, z którego najchętniej chciałoby się uciec? Co zrobić, by twój dom był miejscem zamieszkania Boga? Książka Czas domu pomoże Ci odnaleźć klucz do domu, za jakim tęsknisz. Dom nie zamknie ludzkiej tęsknoty i tajemnicy, ponieważ w niej zawiera się cała jego symbolika i znaczenie. (…) Tęsknocie towarzyszy niepokój, bo czy odnajduję takie miejsce, czy stworzę taki dom? W czym wyraża się tęsknota człowieka za domem? W głębokim pragnieniu „ogniska domowego”, a ono ze swej strony sugeruje miejsce ludzkich spotkań. W nim czuje się swobodę i ona daje poczucie wolności, jest miejscem dialogu i akceptacji oraz miejscem mówienia i słuchania dobrych słów. W dzisiejszej dobie, gdzie tak wiele troszczy się o sprawy zewnętrzne, o wystrój domu – trzeba jeszcze raz podkreślić, że dom tworzą ludzie, a nie rzeczy. Nie ma doskonałego miejsca na ziemi, dlatego też nie ma doskonałego domu. Nawet to „rzeźbienie” pełne miłości, to poszukiwanie, które rodzi się z miłości dwojga ludzi, naznaczone jest zranieniem i niezrozumieniem. Kształtowanie nowego człowieka w domu, odkrywanie nowego człowieka jest odpowiedzią na wołanie miłości, odpowiedzią na wołanie ludzi, którzy kochają. Khalil Gibran mówi tak o miłości: „Kiedy wezwie was miłość – idźcie za nią, aczkolwiek jej drogi są trudne i nierówne. A kiedy obejmą was jej skrzydła – ufajcie jej, aczkolwiek szpada ukryta w jej piórach może was zranić. A kiedy do was mówi – posłuchajcie, pokładajcie w niej ufność, chociaż jej głos może roztrzaskać wasze sny, tak jak północny wiatr niszczy ogród. Bo miłość może zarówno ukoronować, jak i ukrzyżować, może być waszym wzrostem, jak i waszym obumieraniem”.  
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-86366-86-6, 9788386366866
Wydawnictwo: Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym
Seria: Żyć dobrą nowiną
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 57

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Czas domu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Czas domu”- Tadeusz Kotlewski

Książka Piąta góra
Piąta góra Paulo Coelho
{}6.6/10
Czasem próżność lub pycha każą nam wierzyć, że wszystko od n...
Książka Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość
Życie na pełnej petardzie c... Jan Kaczkowski
{}8.2/10
Jeden z najbardziej lubianych polskich księży w rozmowie życ...
Książka Ludzie na walizkach
Ludzie na walizkach Szymon Hołownia
{}8.8/10
Ludzie na walizkach to zbiór rozmów Szymona Hołowni z osobam...
Książka Moje Ewangelie
Moje Ewangelie Éric-Emmanuel Schmitt
{}7.0/10
Nowa książka autora Oskara i pani Róży oraz Małych zbrodni m...
Książka Matka Joanna od Aniołów
Matka Joanna od Aniołów Jarosław Iwaszkiewicz
{}8.4/10
Nowe wydanie znakomitego dzieła Jarosława Iwaszkiewicza. W...

Cytaty z książki

O nie! Książka Czas domu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe