Damy polskiego imperium. Kobiety, które zbudowały mocarstwo

Kamil Janicki
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Damy polskiego imperium. Kobiety, które zbudowały mocarstwo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Święte królowe, które pokochały władzę. Gdy zabrakło dynastii, tylko one mogły zapewnić Polsce przyszłość. Kontynent pustoszony zarazą, jakiej ludzkość jeszcze nie widziała. Czasy naznaczone upadkiem najpotężniejszych rodów. Epoka potrzebująca prawdziwych bohaterek. Kobiet zdolnych położyć podwaliny nowego polskiego imperium. Bez Jadwigi nie byłoby królestwa. Gdy męża wygnano z kraju, to na jej barki spadła walka o przetrwanie dynastii. Gdy zaś wróg stanął u bram Wawelu, ona osobiście dowodziła ostatnim bastionem Piastów. Elżbieta nie zasłaniała się żadnym mężczyzną. Straciła dłoń, broniąc rodziny przed atakiem oszalałego zamachowca. A gdy jej brat umarł, to ona stała się ostatnią nadzieją królestwa. I jedyną w historii Polski kobietą, która nikomu nie oddała choćby krztyny swej władzy. Jadwiga Andegaweńska po prababce odziedziczyła nie tylko imię, ale też hart ducha. Zrobiono z niej króla, licząc, że będzie bezwolną marionetką. Ale to ona utorowała drogę do polskiej potęgi. Pokora, pobożność i nieposkromiona ambicja. Przełomowy moment dziejów. I wybitne damy, bez których nie byłoby Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Najnowsza książka autora bestsellerowych Dam złotego wieku i Żelaznych dam.
Data wydania: 2017-11-06
ISBN: 978-83-240-4248-7, 9788324042487
Wydawnictwo: Znak
Seria: Prawdziwe historie
Stron: 448

Autor

Kamil Janicki Kamil Janicki Kamil Janicki – polski pisarz i publicysta specjalizujący się w dziejach II Rzeczypospolitej, z wykształcenia historyk. Absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim (2011, praca dyplomowa pod tytułem "Alkohol i pijaństwo we wspomnieniach żołnier...

Pozostałe książki:

Pijana wojna. Alkohol podczas II wojny światowej Upadłe Damy II Rzeczpospolitej Damy ze skazą Damy przeklęte. Kobiety, które pogrzebały Polskę Damy złotego wieku
Wszystkie książki Kamil Janicki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Damy polskiego imperium. Kobiety, które zbudowały mocarstwo nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@sandrajasona
2019-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Przeczytane w 2018 Historia

Dwie postaci zapomniane Elżbieta Łokietkówna i Jadwiga Andegaweńska, Jedna razem z mężem, potem z synem rządziła połową Europy, liczyli się z nią papieże, cesarze, władcy europejscy. Doprowadziła do upadku władców i do potęgi Węgier. Druga pierwszy król Polski, niestety niedoceniana przez męża, zapomniana.
Może i Janicki wielkim pisarzem nie jest, ale polecam dla wielbicieli historii i nie tylko. Podoba mi się cała seria, w której autor ukazuje nasze polskie władczynie, nie jako ciche, posłuszne kobiety, ale jako te, które miały ogromny wpływ nie tylko w Polsce, ale i w Europie.
Mamy tutaj spiski, morderstwa, wiecznie chciwych papieży, nieuczciwych urzędników, spiski państw ościennych, ale także działalność kulturalną, duchowną. Rola kłamstwa, puszczania w świat nieprawdziwych wiadomości - to nie tylko nasze czasy (cnota Jadwigi). Mimo, że z racji zawodu postaci są mi znane, wiele danych Janicki ukazuje w inny sposób, ten punkt widzenia właśnie polecam - spojrzyjmy na te kobiety z innej strony.

{}× 2 | link |
ST
2021-11-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@gaba3
2020-08-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
2019-02-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane 2018

Cytaty z książki

O nie! Książka Damy polskiego imperium. Kobiety, które zbudowały mocarstwo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl