Diagnoza. Osaczenie

Anna Dembowska
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Diagnoza. Osaczenie
Książka Diagnoza. Osaczenie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Tym razem poznajemy losy bohaterów przebojowego serialu TVN, zanim trafili do rybnickiego szpitala. Po tragicznych wydarzeniach, do których doszło na Wybrzeżu, Artman zabiera Annę do Szwecji, tłumacząc, że poświęca się dla jej dobra. Bezpieczny azyl okazuje się złotą klatką. Artman boi się, że żona odkryje straszną prawdę o nim, dlatego manipuluje nią bez skrupułów, separuje i dręczy psychicznie. Anna chce zrozumieć, co dzieje się wokół niej, ale im bardziej zbliża się do prawdy, w tym większym jest niebezpieczeństwie. Gdy zamordowana zostaje młoda Polka, wszystkie tropy śledztwa prowadzą do Anny, która coraz mniej ufa swoim zmysłom. Jak się ocknąć, będąc w pajęczynie kłamstw manipulatora? I co naprawdę wydarzyło się w Uppsali? Obyczajowo-kryminalna trzymająca w napięciu powieść oparta na wątkach z hitu TVN odkrywa to, czego widzowie ni...
Data wydania: 2019-05-15
ISBN: 978-83-8164-172-2, 9788381641722
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Stron: 320

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Recenzja

Do ,,Diagnozy. Osaczenie" chciałam zrobić pierwsze podejście zaraz po zakończeniu serialu. Wstrzymałam się jednak bo: po pierwsze chciałam przeczytać pierwszą część, po drugie chciałam zdystansować się od serialu. Muszę przyznać, że mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki. Chyba nie do końca odnalazłam się w tym co w niej przedstawiono. Jan wraz z Anną, która popełniła błąd lekarski (wycięła podczas operacji zdrową nerkę) wyjeżdżają do Szwecji by odciąć się od przeszłości. Kobieta przebywając w obcym kraju z trudem uzyskuje równowagę psychiczną. Nie ułatwia jej tego partner, który ... czytaj dalej »

@Iwona_Nocon @Iwona_Nocon
✍️ Napisz swoją recenzje
✍️ Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@ewfor
@ewfor 2019-07-06
Przeczytane (2019-07-06)
Przyznam szczerze, że rzadko oglądam telewizję, chociaż o serialu „Diagnoza” słyszałam wiele dobrego i jestem przekonana, że po tej lekturze najpierw sięgnę po pierwszą część, a następnie skuszę się na film. Ta książka to trudna w odbiorze emocjonalnym powieść, pokazująca nam jak łatwo jest zmanipulować człowieka. Mobbing będący niszczącą życie psychiczne młodej, ładnej, inteligentnej i zdolnej kobiety, w pewnym momencie powoduje, że nie wie ona co jest fikcją wymyśloną przez jej partnera i ojca jej dzieci, a co faktem. Autorka w bardzo obrazowy sposób ukazuje fałsz jaki człowiek jest w stanie w sobie zakorzenić, do tego stopnia, że manipulowana osoba staje się więźniem własnego życia, a j...
serce | link |
@Iwona_Nocon
@Iwona_Nocon 2019-08-05
Przeczytane (2019-08-05)

Co czytać po książce “Diagnoza. Osaczenie”- Anna Dembowska

Książka Diagnoza
Diagnoza Anna Dembowska, Grzegorz Golojuch
7.5/10
Losy trójki głównych bohaterów medyczno-kryminalnego seria...
Książka Mistrz i Małgorzata
Mistrz i Małgorzata Michaił Bułhakow
9.2/10
Mistrz i Małgorzata – jak wiele genialnych utworów – wymyka ...
Książka Lot nad kukułczym gniazdem
Lot nad kukułczym gniazdem Ken Kesey
9.2/10
McMurphy, szuler, dziwkarz i zabijaka, udaje wariata, żeby s...
Książka Samotność w Sieci
Samotność w Sieci Janusz L. Wiśniewski
7.0/10
To powieść tak współczesna, że bardziej nie można: z Interne...
Książka Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy
Cukiernia pod Amorem. Zajez... Małgorzata Gutowska-Adamczyk
9/10
Podczas wykopalisk na rynku w Gu?towie archeolodzy dokonują ...

Kategorie

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się