Dialog małżeński

praca zbiorowa
Książka Dialog małżeński
Książka Dialog małżeński
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Rodzina w czasach dzisiejszych znajduje się pod wpływem rozległych, głębokich i szybkich przemian społecznych i kulturowych. Wiele rodzin przeżywa ten stan rzeczy, dochowując wierności tym wartościom, które stanowią fundament instytucji rodzinnej. Inne stanęły niepewne i zagubione wobec swych zadań, a nawet niekiedy zwątpiły i niemal zatraciły świadomość ostatecznego znaczenia i prawdy życia małżeńskiego i rodzinnego. Inne jeszcze na skutek doznawanych niesprawiedliwości, napotykają na przeszkody w korzystaniu z podstawowych swych praw. Kościół świadomy tego, że małżeństwo i rodzina stanowią jedno z najcenniejszych dóbr ludzkości, pragnie nieść swoją naukę i zaofiarować pomoc tym, którzy, znając wartość małżeństwa i rodziny, starają się pozostać im wierni - tym, którzy w niepewności i niepokoju poszukują prawdy i tym, którzy niesłusznie napotykają przeszkody w realizowaniu własnej wizji rodziny. Podtrzymując pierwszych, oświecając drugich i wspierając tych, którym stwarzane bywają trudności, Kościół pragnie służyć każdemu człowiekowi zatroskanemu o losy małżeństwa i rodziny". (Jan Paweł II, "Familiaris consortio 1") Z bogatej problematyki rodzinnej tu zostanie przedstawione zagadnienie religijnej praktyki małżonków, jaką jest dialog małżeński. Jest rzeczą oczywistą, że komunia - więź między małżonkami jest źródłem i fundamentem zdrowia rodziny. Ona bowiem poprzedza więź rodzinną i powinna się nieustannie rozwijać. Mówi o tym Jan Paweł II w następujących słowach: "Dar udzielony podczas uroczystości sakramentalnej jest życiowym przykazaniem dla małżonków chrześcijańskich, a zarazem podnietą, by z każdym dniem zmierzali ku coraz głębszej więzi pomiędzy sobą". (Jan Paweł II, "Familiaris consortio 19") Na okładce: Medalion z rzymskich katakumb. Przedstawia dwoje młodych małżonków o imionach: Lucifer i Sirtca, a między nimi Chrystusa trzymającego nad ich głowami koronę. Napis wokół medalionu w języku łacińskim brzmi: "Sirtco i Luciferze, żyjcie szczęśliwie ze sobą." Medalion ten był znakiem Kongresu Equipes Notre Dame w 1959 roku w Rzymie.  
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-7535-111-8, 9788375351118
Wydawnictwo: Światło-Życie
Seria: Domowy Kościół
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 28
dodana przez: mrbiggles

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Dialog małżeński? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dialog małżeński. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}