Dietrich Bonhoeffer. Wolność ma otwarte oczy

Dr. Josef Ackermann
Dietrich Bonhoeffer. Wolność ma otwarte oczy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niezwykła, niezłomna, odważna i tragiczna postać — Dietrich Bonhoeffer. Był ewangelickim pastorem, wybitnym teologiem, zaangażowanym przeciwnikiem hitlerowskiego reżimu. Za swoją niezłomną postawę skazany na śmierć, został stracony dosłownie w ostatnich dniach wojny. Josef Ackermann, odwołując się do licznych dokumentów i świadectw, kreśli portret Bonhoeffera ukazując zarazem w sposób bardzo ciekawy społeczne i kościelne mechanizmy działające w Niemczech czasów Hitlera. Książka ta jest nie tylko biografią jednego człowieka, ale także niezwykle precyzyjnym opisem tragicznej epoki.
Data wydania: 2007-03-26
ISBN: 978-83-7033-604-2, 9788370336042
Wydawnictwo: W Drodze
Kategoria: Biografia
Stron: 472

Autor

Dr. Josef Ackermann Josef Ackermann - Dr. filozofii, historyk i publicysta. 7 lat uczył na Uniwersytecie w Ankarze/Turcja. Od 25 lat pracuje w stowarzyszeniu Europäische Bewegung. Mieszka w Göttingen.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dietrich Bonhoeffer. Wolność ma otwarte oczy aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dietrich Bonhoeffer. Wolność ma otwarte oczy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe