Dobra siostra

Drusilla Campbell
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Dobra siostra
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Dziewięcioletnia Merell wie, co widziała, siedząc przy basenie. Telefon na policję rzuca na jej matkę Simone podejrzenie o dokonanie niewybaczalnej zbrodni. Policja, kamery, dochodzenie i kłamstwa przepytywanych osób. Czy głos małej dziewczynki ma jakiekolwiek znaczenie, skoro dorośli uważają, że było inaczej? W obliczu ogromnego zainteresowabnia mediów zaledwie jedna osoba próbuje pomóc wrażliwemu dziecku w zrozumieniu rodzinnej tragedii - to siostra jej mamy. Musi ona stawić czoło nie tylko niezwykle skomplikowanej relacji, jaka łączy ją z piękną, zmagającą się z poważną depresją poporodową Simone, ale także ich oziębłej i zapatrzonej w siebie matce. Jaki wyrok zapadnie podczas procesu? A może inni członkowie rodziny też mają swój udział w tragedii?
Data wydania: 2014-09-12
ISBN: 978-83-7278-952-5, 9788372789525
Wydawnictwo: Media Rodzina
Stron: 304

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dobra siostra aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@BagatElka
2019-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane 📚 Posiadam

"Dobra siostra" jest gorzka jak cholera.
Nie ma w niej subtelności,słodkości ani banału,jest rozpacz,smutek,samotność,brak miłości,niezrozumienie,żal,rozczarowanie i gorycz porażki.
Społeczeństwo ostro ocenia matki,które krzywdzą dzieci.Wielokrotnie słyszy się głosy,że niektóre kobiety nie powinny zostać matkami.Jednocześnie jednak uznaje się za w pełni kobiece te,które matkami zostają.Wybacza się i współczuje tym,które mają trudności z zajściem w ciążę albo nie mają jakichkolwiek na nią szans.Natomiast te,która świadomie rezygnują z macierzyństwa osądza się bez litości i nazywa zimnymi sukami lub egoistkami.
W przypadków matek,które dopuszczają się zaniedbania,które nie potrafią kochać ani zajmować się potomstwem,jesteśmy szczególnie bezlitośni.
Chociaż cywilizacja ciągle się rozwija,kształci nowe pokolenia geniuszy,nadal wartość kobiety jest rozpatrywana na podstawie funkcjonowania jej macicy.
Społeczeństwo nie daje zgody na niezaradność,na chorobę,strach,zmęczenie i rozczarowanie.
Pamiętam reklamę,w której chora mama zjawia się w dziecięcym pokoju aby zawiadomić córkę o tym,że nie może się nią zająć przez kilka dni.Oczywiście w przyrodzie takie zdarzenie nie ma prawa do zaistnienia więc cudowny lek pozwala mamie nadal trwać na posterunku przez 24h,do końca swego życia.
Nienawidzę tej reklamy.
Feminizm,równouprawnienie to tylko puste słowa.Kobiety były i będą skazane na porażkę bo nie ma szans na zmianę postrzegania ich ról w społeczeństwie.
...

{} | link |
@portana36
2019-11-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Dobra siostra. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl