Domy składowe : umowa składu, dowody składowe : komentarz do ustawy

Robert Jastrzębski
Domy składowe : umowa składu, dowody składowe : komentarz do ustawy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Komentarz do ustawy z dnia 16 listopada 2000 r. o domach składowych oraz o zmianie Kodeksu cywilnego, Kodeksu postępowania cywilnego i innych ustaw stanowi zaledwie cześć niniejszej publikacji. Został on poprzedzony obszernym omówieniem, o charakterze monograficznym, instytucji domów składowych, dowodów składowych oraz umowy składu. Autor przedstawił również praktykę funkcjonowania tych instytucji w Polsce w okresie międzywojennym i w innych państwach. Po II wojnie światowej domy składowe nie istniały w Polsce. Stosunkowo niedawne przywrócenie podstaw prawnych ich funkcjonowania nie pozwoliło jeszcze na wykształcenie się szerszej praktyki stosowania omawianych w pracy instytucji. Z uwagi na te uwarunkowania, a także powszechny brak znajomości unormowań dotyczących domów składowych, wydaje się, że monograficzna część pracy będzie stanowiła cenne źródło informacji zarówno dla prawników (w szczególności zaś radców prawnych) jak i praktyków obrotu gospodarczego. W publikacji zamieszczone zostały wzory dowodów składowych - przedwojennych i współczesnych. Książkę uzupełniają teksty aktów prawnych dotyczących funkcjonowania domów składowych, w tym niepublikowane uchwały: Statut Izby Domów Składowych w Warszawie i Regulamin Składowego Funduszu Gwarancyjnego.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7416-169-5, 9788374161695
Wydawnictwo: ABC

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Domy składowe : umowa składu, dowody składowe : komentarz do ustawy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Domy składowe : umowa składu, dowody składowe : komentarz do ustawy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl