Dramat udanego dziecka

Alice Miller
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Dramat udanego dziecka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Poruszające studium dyskretnej toksyczności rodziców i opiekunów, pozornie dobrych i kochających swoje dzieci. Autorka odsłania przed nami ukryte uwarunkowania tak dziś powszechnego pędu do osiągnięć, chorobliwej potrzeby uznania, skłonności do perwersji i ... pomagania ludziom.Lektura tej zaskakująco prostej , jak na wagę podejmowanych problemów pracy daje wgląd w istotę psychoterapii torującej emocjonalną drogę do SIEBIE.
ISBN: 978-83-85386-61-2, 9788385386612
Wydawnictwo: Jacek Santorski & CO - Agencja Wydawnicza
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Alice Miller Alice Miller
Urodzona 12 stycznia 1923 roku w Polsce (Piotrków Trybunalski)
Alice Miller – polsko-szwajcarska psycholog, psychiatra i filozof pochodzenia żydowskiego. Autorka wielu książek o tematyce z zakresu psychologii dziecięcej. Autorka bestsellerowej książki Dramat udanego dziecka wydanej w 1979. Urodziła się w Pi...

Pozostałe książki:

Bunt ciała Ścieżki życia : historie, w których każdy odnaleźć może własne losy Zniewolone dzieciństwo. Ukryte źródła tyranii Mury milczenia Gdy runą mury milczenia. Prawda faktów
Wszystkie książki Alice Miller

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Dramat udanego dziecka? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Airain
2019-11-13
5 /10
Przeczytane

Dla psychoterapeutów na pewno pozycja wartościowa. Dla zwykłego człowieka - no cóż, uświadomienie sobie, że oczekiwania naszych rodziców i wychowawców to nie wszystko, i że trzeba się dla własnego dobra odfiltrować z cudzych opinii, żeby dotrzeć do samego siebie, może być niezwykle pomocne. Dzieciństwo rzeczywiście nie jest tak beztroskie, jak się to potocznie twierdzi. Tylko jak się tak głębiej wczytać, to wychodzi, że wszyscy mamy świra, bo przecież od każdego z nas rodzice czegoś oczekiwali, stawiali jakieś wymagania i wiązali jakieś nadzieje. Niestety, nie przekonują mnie coraz popularniejsze dziś poglądy, że wymaganie czegokolwiek od dziecka to robienie mu krzywdy. I niepokoi mnie wizja osób, które nagle na terapii odkrywają jakieś piramidalne traumy, których doznali mając... kilka miesięcy (o ile wiem, to z tego okresu nikt nie zachowuje wspomnień, traumatycznych czy nie).

× 1 | link |
@okonagata
2022-04-08
7 /10
Przeczytane
EF
2021-05-03
7 /10
Przeczytane Psychologia i inne
EW
2019-11-08
6 /10
@Atom
2013-12-04
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Dramat udanego dziecka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl