Druga wojna światowa: Wspomnienia spisane na podstawie codziennych notatek

Stanisław Wincenty Kasznica
Książka Druga wojna światowa: Wspomnienia spisane na podstawie codziennych notatek
Książka Druga wojna światowa: Wspomnienia spisane na podstawie codziennych notatek
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Stanisław Wincenty Kasznica, Druga wojna światowa. Wspomnienia spisane na podstawie codziennych notatek, wstęp i opracowanie Marta Szczesiak-Ślusarek, Warszawa–Poznań 2013, 272 s. (seria „Relacje i wspomnienia", t. 20) Wspomnienia prof. Stanisława Wincentego Kasznicy (1874–1958), dwukrotnego rektora Uniwersytetu Poznańskiego, to interesujący przyczynek do dziejów inteligencji polskiej w okresie II wojny światowej. Ukazują skomplikowane losy rodziny zasłużonego prawnika i wychowawcy. Czytelnik podąża za Kasznicami tułaczym szlakiem, począwszy od 1939 r. aż do ich powrotu do Poznania w 1945 r. Jest świadkiem wielu dramatycznych wydarzeń, które rozgrywały się w Generalnym Gubernatorstwie. Poznaje konspiracyjną działalność profesora i jego dzieci – uczestników powstania warszawskiego. We wspomnieniach pojawia się plejada znamienitych, zasłużonych dla Polski postaci: działaczy społecznych, naukowców, duchownych i ziemian. SPIS TREŚCI Wstęp – Marta Szczesiak-Ślusarek Marta Szczesiak-Ślusarek Historia rodu Kaszniców Stanisław Wincenty Kasznica Druga wojna światowa. Wspomnienia spisane a podstawie codziennych notatek Aneks Eleonora Kasznica, Wspomnienia od 1 września 1939 r. do wybuchu powstania warszawskiego Eleonora Kasznica, Wspomnienia spisane w okresie pomiędzy 15 września a 23 października 1944 r. w Boryszewie k. Sochaczewa Andrzej Kasznica (o. Krzysztof), Wspomnienia żołnierza „Baszty" Wykaz skrótów Indeks osób  
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-7629-479-7, 9788376294797
Wydawnictwo: IPN
Cykl: Relacje i wspomnienia, tom 20
Kategoria: Biografia
Stron: 272
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Druga wojna światowa: Wspomnienia spisane na podstawie codziennych notatek? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Druga wojna światowa: Wspomnienia spisane na podstawie codziennych notatek. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}