Dwunastu pacjentów. Książka, na podstawie której powstał serial "Szpital New Amsterdam"

Eric Manheimer
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Dwunastu pacjentów. Książka, na podstawie której powstał serial "Szpital New Amsterdam"
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

KSIĄŻKA, NA PODSTAWIE KTÓREJ POWSTAŁ SERIAL SZPITAL NEW AMSTERDAM

Doktora Maxa Goodwina pokochały miliony widzów na całym świecie. Jego pytanie: „Jak mogę pomóc?”, wywołało niejedną rewolucję i uratowało życie setek pacjentów.

Pierwowzorem serialowego Maxa był doktor Eric Manheimer, który z równie niesamowitym zaangażowaniem i poświęceniem walczył o swoich pacjentów w szpitalu Bellevue w Nowym Jorku.

TO JEGO PRAWDZIWA HISTORIA

I jedyny taki szpital, w którym spotkają się zarówno dyplomaci z pobliskiego ONZ, jak i skazańcy z więzienia na Rikers Island. Obok siebie leżą mieszkańcy Park Avenue, finansiści z Wall Street, nielegalni imigranci, ofiary tortur oraz mieszkańcy czynszówek. Jeśli prezydent USA poczuje się źle podczas obrad ONZ, karetka pogotowia przywiezie go do Bellevue.

Doktor Eric Manheimer w dwunastu historiach przedstawił losy swoich pacjentów, których spotkał, będąc dyrektorem szpitala. Te historie to coś więcej niż skomplikowane medyczne przypadki – to przede wszystkim pełna emocji opowieść o ludziach: rodzinach i wspólnotach, rozpaczy i śmierci, nadziei i życiu.
Sam autor odsłania się przed nami nie tylko jako lekarz i dyrektor szpitala, ale też jako pacjent. Walce o życie innych towarzyszy jego własny wyścig z chorobą nowotworową.
Data wydania: 2021-11-24
ISBN: 978-83-240-8282-7, 9788324082827
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 544
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Eric Manheimer Eric Manheimer ERIC MANHEIMER – znany amerykański lekarz, który w 1997 roku został dyrektorem szpitala Bellevue w Nowym Jorku. Został on założony w 1736 roku i jest najstarszą i największą placówką publiczną w Stanach Zjednoczonych. Pracuje w niej ponad 7 tysięcy ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Max Goodwin w prawdziwym wydaniu!

16.12.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Długo czekałam na tę książkę. I bardzo, ale to bardzo chciałam po nią sięgnąć i ją przeczytać. Jeśli ktoś z Was zna serial „New Amsterdam” i Maxa Goodwina to mniej więcej będzie wiedział o czym ta książka opowiada. Jeśli nie znacie, to mam nadzieję, że Was zaciekawie w takie sposób abyście chcieli po nią siegnąć! Doktora Maxa Goodwina po... {} Recenzja książki Dwunastu pacjentów. Książka, na podstawie której powstał serial "Szpital New Amsterdam"

Moja opinia o książce

Opinie

@ksiazka_w_pigulce
2021-11-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane


Dzisiejsza premiera to bardzo obiecująca pozycja dla wszystkich sympatyków książek o tematyce medycznej odnoszących się do realiów funkcjonowania szpitala. "Dwunastu pacjentów" Erica Manheimera @znakliteranova mówi o placówce w Nowym Jorku, lecz czy pacjenci i ich problemy zdrowotne aż tak bardzo różnią się w zależności od kraju, kultury, uwarunkowań społecznych? Niekoniecznie, choroby są zbieżne, a to, co wyraźnie wysuwa się na pierwszy plan to jakość opieki medycznej. Możnaby pomyśleć, że to kolejna propozycja literacka, jakich wiele. Nic bardziej mylnego, gdyż to właśnie opowieść Erica Manheimera stała się podstawą do powstania serialu dostępnego na platformie Netflix pod tytułem "Szpital New Amsterdam" - cyklu krótkich odcinków, w których bohater w roli dyrektora szpitala łączy profesję lekarską, wykazuje się ogromnym zaangażowaniem w losy pacjentów, umiejętnie zarządza łącząc ludzi i materializując pomysły w świetne inicjatywy na rzecz pacjentów i swoich współpracowników. Postać filmowa różni się nieco od pierwowzoru, chociażby prywatną sytuacją rodzinną oraz wiekiem, a mimo to aktor idealnie oddał zaangażowanie i poświęcenie Manheimera.
Dwanaście historii, dwunastu pacjentów i dwanaście wynikających z treści wniosków wspaniale obrazuje to, jak powinna funkcjonować ochrona zdrowia, a przede wszystkim jest dowodem na to, iż zarządzając placówką medyczną można umiejętnie postawić szpital na nogi po trapiących go kryzysach, z jednoczesnym holistycznym podejści...

{}× 2 | link |
@Ivi
2022-01-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam
@Anna_Szymczak
2021-12-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Dwunastu pacjentów. Książka, na podstawie której powstał serial "Szpital New Amsterdam". czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl