Dyktatura danych

Brittany Kaiser
Dyktatura danych
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Czy twoje dane stają się bronią przeciwko tobie?
Zobacz, jak tobą manipulują!
Pozycja obowiązkowa dla każdego świadomego użytkownika internetu.
W tym wybuchowym pamiętniku konsultantka polityczna i była pracownica Cambridge Analytica ujawnia niepokojącą prawdę o branży danych wartych wiele miliardów dolarów. Upublicznia w jaki sposób firmy bogacą się, korzystając z naszych danych osobowych oraz pokazuje, w jaki sposób Cambridge Analytica wykorzystała luki w przepisach dotyczących prywatności, aby pomóc wygrać wybory Donaldowi Trumpowi – i jak łatwo może się to powtórzyć w wyborach prezydenckich gdziekolwiek na świecie.

„Gdy zdałem sobie sprawę, że coś jest nie tak z Facebookiem, najłatwiej byłoby mi powiedzieć: Jestem na emeryturze. Ktoś inny może się tym zająć. Sprawdzasz się w swoim życiu tylko kilka razy. Dla mnie to jeden z tych razów. Uświadomiłem sobie, że jeśli się nie pozbieram i czegoś z tym nie zrobię, będzie to oznaczać, że nigdy nie zajmę stanowiska na jakikolwiek znaczący temat. Więc się pozbierałem. Brittany podobne doświadczenie. Nie proszę nikogo o nominowanie mnie w kategorii świętego roku. Brittany też tego nie robi. Moim celem jest zrobienie wszystkiego, co w mojej mocy, aby chronić demokrację, aby pomóc naprawić coś, co jest strasznie zepsute. Brittany robi to samo. Potrzebujemy ludzi w tego typu firmach, aby odważyli się wypowiedzieć, by przedstawili fakty. Potrzebujemy przejrzystości. Potrzebujemy bohaterów” – Roger McNamee, inwestor Facebooka i bestsellerowy autor „New York Timesa” Zucked: Waking Up to the Facebook Catastrophe.
Tytuł oryginalny: Targeted
Data wydania: 2020-05-04
ISBN: 978-83-276-4788-7, 9788327647887
Wydawnictwo: HarperCollins
Stron: 447
dodana przez: Beata_

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Dyktatura danych? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dyktatura danych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl