Dyscyplina na całe życie

Ray Guarendi
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Książka Dyscyplina na całe życie
Książka Dyscyplina na całe życie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Dyscyplina to miłość wyrażona w działaniu. To doskonały prezent na całe życie, gdyż dyscyplina jest fundamentem wielu wybitnych osiągnięć. Jednak często się zastanawiamy, czy nie wymagamy zbyt mało (lub zbyt dużo) od swojego dziecka. Nie jesteśmy pewni skutków swego postępowania. Raymond N. Guarendi, czyli Dr. Ray, jest praktykującym psychologiem klinicznym, specjalizującym się w problematyce rodzinnej oraz wychowaniu dzieci i młodzieży. Jest autorem wielu książek i artykułów w prasie fachowej, udziela się w programach telewizyjnych oraz prowadzi cykl popularnych audycji radiowych. Jego książka Jesteś lepszym rodzicem, niż Ci się wydaje (Prentice-Hall, 1985), doczekała się 25 wydań! Jego kole jna pozycja - DYSCYPLINA na całe życie – nie jest kolejną książką o teoriach wychowawczych. Jest to praktyczny przewodnik dla rodziców szukających wskazówek i metod postępowania ze swoimi dziećmi w trudnych sytuacjach. „Żadna sfera wychowywania dziecka nie przynosi nam tyle codziennych niepewności, poczucia winy i frustracji, co dyscyplina. Pytamy czasem samych siebie: czy wymagam za wiele? Czy jestem zbyt surowy? Zbyt pobłażliwy? Kiedy powinienem dyscyplinować? Gdzie? Jak bardzo? Co, jeśli się mylę? Jak mogę sprawić, by dzieci mnie słuchały? Czy ich zachowanie jest normalne? Dlaczego jestem tak pewny, że dyscyplina stanowi największy problem dzisiejszych rodziców? Przekonuje mnie sama liczba tych, którzy chcą o niej rozmawiać. Znaczna większość rodziców, którzy przychodzą na moje seminaria poszukuje wskazówek dotyczących dyscypliny. Większość klientów zgłaszających się do mojej poradni, trafia tam z powodu frustracji wywołanej tym obszarem wychowania. Nie cieszą się swoimi dziećmi tak jak tego oczekiwali, ponieważ ich dzieci są niezdyscyplinowane. Dziewięćdziesiąt procent pytań rodziców dotyczy właśnie dyscypliny. Pragną wskazówki, spokoju i lepszej relacji ze swoimi dziećmi. Książka ta stanowi zbiór najczęstszych kwestii poruszanych przez rodziców na moich spotkaniach z nimi”.
Data wydania: 2012-03-26
ISBN: 978-83-924003-9-4, 9788392400394
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mateusza
Stron: 304

Autor

Raymond N. Guarendi, czyli Dr. Ray jest praktykującym psychologiem klinicznym. Posiada doświadczenie w pracy z okręgach szkolnych, programów Head Start, ośrodków zdrowia psychicznego, programów uzależnień, ośrodków leczenia szpitalnego psychiatryczne...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dyscyplina - ważna sprawa

Raymond N. Guarendi jest praktykującym psychologiem klinicznym specjalizującym się w problematyce rodzinnej oraz autorytetem w wychowaniu dzieci i młodzieży. Jest zwolennikiem wspólnego podejścia do sensu wychowania dzieci i problemów z dyscypliną. Jest autorem pięciu książek, w tym Jesteś lepszym r... czytaj dalej »

@mad28 @mad28

Dyscyplina na całe życie

"Sztywno, równo i posłusznie, a do tego bez wahania, dyscyplina, dyscyplina, to podstawa wychowania!"- podśpiewywałam z uczniami szkoły przyszłości i ich wychowawcą Kudłaczem refren piosenki z filmu: "Pan Kleks w kosmosie". I cóż wtedy, mając kilkanaście lat, mogłam wiedzieć i wiedziałam o dyscyp... czytaj dalej »

@karolas2 @karolas2

Dyscyplina stosowana

Dr Ray – Raymond Guarendi to praktykujący psycholog kliniczny. Sam ma dziesięcioro dzieci. Publikuje artykuły w prasie specjalistycznej, pisze książki, jest częstym gościem w mediach. Jego specjalność to problemy wychowawcze. „Dyscyplina...” to nie wywód teoretyczny lecz praktyczny prze... czytaj dalej »

@kaja_kicia @kaja_kicia

Moja opinia o książce

Opinie
MA
@mateuszapl
2012-06-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2012-04-12)
Nie jest to zwykły poradnik zawierający suche informacje i statystyki. Jego siła tkwi w autentycznych listach, które są świadectwem rozmaitych kłopotów, jak np. kwestii ustalenia granic wolności. Sylwia Kępa, CzasDzieci.pl
serce | link |
@mad28
@mad28
2012-10-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@kaja_kicia
@kaja_kicia
2012-07-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@karolas2
@karolas2
2012-05-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2012-05-08)

Co czytać po książce “Dyscyplina na całe życie”- Ray Guarendi

Książka Godzina zero
Godzina zero Joseph Finder
{}8/10
Agentka FBI Sarah Cahill, ekspert w sprawach antyterroryzmu...
Książka Mamuta tu mam : utwory zebrane spod łóżka
Mamuta tu mam : utwory zebr... Stanisław Tym
{}7.8/10
Książka Świat bez nas
Świat bez nas Alan Weisman
{}9/10
Co wydarzyłoby się na naszej planecie, gdybyśmy nagle z niej...
Książka Cholonek czyli dobry Pan Bóg z gliny
Cholonek czyli dobry Pan Bó... "Janosch"
{}8.5/10
Nowa, nieocenzurowana wersja kultowego Cholonka! Książka na ...
Książka Czułym okiem
Czułym okiem Tomasz Jastrun
{}7.7/10
Czułym okiem to wybór felietonów Tomasza Jastruna publikowan...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się