Dzieci z chmur. Opowieść o adopcji i macierzyństwie

Beata Mozer, Justyna Bigos
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Dzieci z chmur. Opowieść o adopcji i macierzyństwie
Książka Dzieci z chmur. Opowieść o adopcji i macierzyństwie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Justyna Bigos i Beata Mozer nie napisały typowego poradnika. Nie radzą, jak należy postępować, borykając się z problemem niepłodności. Nie oceniają i nie wyznaczają jedynej właściwej drogi. Po prostu dzielą się swoimi doświadczeniami. I właśnie dlatego ich opowieść może być pomocą dla wszystkich tych, którzy mają podobne kłopoty. A dla innych – wzruszającą lekturą. Część pierwsza tej niezwykłej książki ukazała się w 2010 roku jako „Dziecko z chmur”. Tym razem prezentujemy jej wersję uzupełnioną o część drugą, w której autorki opisują swoje życie z adoptowanymi dziećmi. Pokazują nie tylko problemy, z jakimi muszą sobie radzić, ale przede wszystkim udowadniają, że ich rodziny niczym się nie różnią od rodzin biologicznych. Piękna, mądra i wartościowa książka. Tekst odważny, pełen dramatyzmu, krystalicznej szczerości, bezkompromisowy, głęboki, poruszający i wymowny. Piotr Fronczewski Justyna Bigos i Beata Mozer odważyły się opowiedzieć o swojej drodze do adopcyjnego macierzyństwa. Podjęły temat bliski tysiącom par małżeńskich w sposób oryginalny i odmienny od innych autorów książek o tej tematyce. Mówią o trudnych momentach intymnej sfery życia dwojga ludzi marzących o dziecku. Joanna Skurska, dyrektor fundacji Dla Rodziny JUSTYNA BIGOS Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (resocjalizacja), dodatkowo ukończyła Podyplomowe Studium Prawa Pracy na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Aktywna zawodowo, szczęśliwa żona i mama. BEATA MOZER Ukończyła pięcioletnie studia magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego o specjalizacji resocjalizacja. Do tej pory nie pracowała w wyuczonym zawodzie. Urodzona optymistka i hedonistka. Niepoprawna ryzykantka. Spełniona mama i żona.
Data wydania: 2013-02-06
ISBN: 978-83-10-12478-4, 9788310124784
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Stron: 347
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Dzieci z chmur. Opowieść o adopcji i macierzyństwie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@Asamitt
2019-11-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
Dwie kobiety dzielą się swoimi doświadczeniami, bardzo intymnymi, tymi które składają się na ich życiowe szczęście. Opisują niełatwą drogę nie tylko do świata adopcji, ale drogę jaką muszą przejść, żeby w ogóle wziąć pod uwagę takie rozwiązanie.
To emocjonujące relacje, które zapewne nie każda matka bądź starająca się o dziecko kobieta będzie potrafiła zrozumieć. Mniej lub bardziej z przeżyciami autorek mogą się identyfikować kobiety, które pragną a nie mogą mieć własnego dziecka. Nie mniej jednak uważam, że do przeczytania dla każdego by lepiej zrozumieć, że dzieci adoptowane nie są gorsze, obce, mniej wartościowe. Są takie same jak pozostałe, a może tylko bardziej wyczekane, wymodlone ...
{} | link |
@Puella13
@Puella13
2018-12-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Prawdziwa historia

Cytaty z książki

O nie! Książka Dzieci z chmur. Opowieść o adopcji i macierzyństwie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}