Dzieciak

Lewis Kevin
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Dzieciak
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Kevin od małego był bity i głodzony przez swoich rodziców. Przeszedł przez piekło, nim wreszcie zareagowała opieka społeczna. Trafił do rodziny zastępczej, ale to nie był koniec jego nieszczęść. Nikt mu nie pokazał, jak z koszmaru dzieciństwa przejść do normalnego i samodzielnego życia. Odrzucony przez tych, którzy powinni byli mu pomóc, zagubiony i coraz bardziej bezradny, znalazł się na skraju przepaści. Los jednak postawił na jego drodze Julię - kobietę, która nie bała się jego słabości i lęków. Jej miłość pozwoliła Kevinowi odwrócić bieg jego życia. Na podstawie tej wstrząsającej, lecz dającej nadzieję historii powstał film pod tym samym tytułem.
Data wydania: 2012-09-24
ISBN: 978-83-240-2293-9, 9788324022939
Wydawnictwo: Znak
Stron: 312

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dzieciak

4.08.2022

"Dzieciak" to książka, która poruszyła mnie do głębi. Sama jestem matką i nie wyobrażam sobie nawet w niewielkiej części traktować swojego syna tak, jak traktowany był Kevin. Mężczyzna opowiada swoją historię. Historię swojego życia. Każde dziecko pragnie miłości, zwłaszcza tej rodzicielskiej, wsparcia i poczucia bezpieczeństwa. Kevin jako mały c... Recenzja książki Dzieciak

Moja opinia o książce

Opinie

@Deutschland91
2019-10-31
7 /10
Przeczytane

Wstrząsające wspomnienia z dzieciństwa opisane przez dorosłego już mężczyznę. Autor wychował się w dysfunkcyjnej rodzinie, gdzie przemoc i głód były na porządku dziennym. Wiele razy irytowało mnie podejście opieki społecznej, często w czasie lektury zadawałam sobie pytania od czego ona jest, jak mogli się tak dać zmanipulować. Chociaż daleko szukać nie trzeba, często w naszym otoczeniu można spojrzeć, że są zatrudnieni nieodpowiedni ludzie na takich stanowiskach.

W książce poznaje się jak Kevin znosił brutalne traktowanie rodziców oraz jak próbował żyć normalnie, mimo tego, że życie wielokrotnie rzucało mu przysłowiowe kłody pod nogi. Historia Kevina bardzo mnie poruszyła, pokazała, że mimo trudności nie należy się poddawać tylko dalej próbować i wierzyć, że jutro nadejdzie lepszy dzień. Książka doczekała się ekranizacji, jednak odczekam zanim ją zobaczę, bo po lekturze boję się co mogę zobaczyć na ekranie.

| link |
@BarbaraMaster
2020-10-24
7 /10
Przeczytane Biblioteczka pedagoga Posiadam

Tajemniczy, niezwykły zeszyt...
Dzięki niemu zostały odkryte sekrety które być może nie ujrzałyby światła dziennego.
Jednak mimo pięknych chwil przeżytych z zeszytem były też chwile smutne...
Należy jednak pamiętać że przeszłości nigdy się nie zmieni i nie tylko wspomnieniami człowiek żyje. Natomiast przyszłość zależy tylko i . wyłącznie od nas samych od tego jak pokierujemy swoim życiem będzie zależała nasza przyszłość. Nie warto w nadmiarze spoglądać w przeszłość gdyż to nie buduje przyszłości a tylko może sprawiać że będziemy się izolować od ludzi,a ludzie ci z czasem mogą zacząć postrzegać nas jak odludków.

| link |
@ZaczytanaDama
2022-08-04
10 /10
Przeczytane

Traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa, rzutujące na dalszym życiu mężczyzny. Historia, która czytałam z przerażeniem i łzami w oczach. Trudno uwierzyć, że można w taki sposób potraktować własne dziecko.

Książka daje jednak też nadzieję, że wszystko można zmienić. Można wyrwać się z niszczącego nas środowiska i wieść szczęśliwe życie, chociaż traumy dzieciństwa zostaną zapewna na zawsze, czasem wystarczy mieć kogoś, kto pomoże przezwyciężyć trudy życia i uporać się ze wspomnieniami.

| link |
@Martynka86
2013-03-16
8 /10
Przeczytane Posiadane

Przerażająca historia bicia, głodu i życia w brudzie, którą autor przeżył osobiście. Najgorsze w tej opowieści jest to, że wszyscy dookoła wiedzieli i widzieli co dzieje się w domu Kevina, a mimo to nikt nic nie zrobił, nawet opieka społeczna. To pokazuje, że dzieci bite, głodzone i krzywdzone nie mogą na nikogo liczyć. Na szczęście Kevin miał kilka osób w swoim otoczeniu, które mu pomagały. Tę książkę polecam wszystkim.

| link |
@jotgol
2013-03-12
Przeczytane Dodane przeze mnie

Wstrząsająca historia małego chłopca bitego i wykorzystywanego przez biologicznych rodziców. Chłopiec pozostawiony jest właściwie bez żadnej pomocy od strony organizacji społecznych. Książka bardzo wzrusza i długo nie można o niej zapomnieć. Czyta się ją szybko. Polecam.

| link |
@Ewelina229
2019-11-14
7 /10
Przeczytane Wymienię - sprzedam Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Dzieciak. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl