Eddington i teoria względności

Jerzy Witczak
Książka Eddington i teoria względności
Książka Eddington i teoria względności
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Kto naprawdę zrozumiał tę teorię, z trudem może uciec przed jej urokiem" - tymi słowami rekomendował sformułowaną przez siebie ogólną teorię względności A. Einstein. Angielski astronom i fizyk A.S. Eddington był pierwszym uczonym, który zrozumiał nie tylko fizyczny sens nowej teorii budowy wszechświata, ale także (a może przede wszystkim) dostrzegł jej filozoficzne konsekwencje, przewartościowujące dotychczasowy obraz świata. Praca J. Witczaka, śledząc wkład Eddingtona w upowszechnienie i rozwój nowej teorii, konsekwentnie wskazuje problemy filozoficzne formułowane przez współczesną fizykę relatywistyczną.  
Data wydania: 1999
ISBN: 83-86889-88-8, 8386889888
Wydawnictwo: Biblos
Seria: Rozprawy
Stron: 189

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Eddington i teoria względności aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Eddington i teoria względności. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}