Egzorcysta Watykanu

Angela Musolesi, Gabriele Amorth
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Egzorcysta Watykanu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Przez ponad trzysta lat posługa egzorcystów w Kościele pozostawała w całkowitym zapomnieniu, dlatego też Ojciec Gabriele Amorth, przyjmując nominację na ten urząd, postawił przed sobą dwa cele. Pierwszym z nich była doraźna pomoc cierpiącym, którzy doświadczali działania złego ducha, a dotąd nie mieli się do kogo zwrócić, zaś drugim uświadomienie kapłanom znaczenia tej posługi. Dziś coraz więcej członków Kościoła – również świeckich – zdaje sobie sprawę z poważnych zagrożeń, jakie niesie ze sobą lekceważenie wpływu mocy zła na nasze życie. Wciąż jednak nasza niewiedza daje wielką przewagę Szatanowi w walce między dobrem a złem. W wyjątkowym wywiadzie udzielonym siostrze Angeli Musolesi, Ojciec Amorth opowiada o niezwykłych wydarzeniach, jakich był świadkiem podczas pełnienia obowiązków egzorcysty.
Data wydania: 2013-04-01
ISBN: 978-83-63621-12-4, 9788363621124
Wydawnictwo: Esprit
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 208

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Egzorcysta Watykanu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@denudatio_pulpae
2019-11-22
2 /10
Przeczytane Malleus Maleficarum - czary, magia, inkwizycja, demonologia, opętania Religia/ateizm

"A jednak nie jest powszechnie wiadome, że egzorcyzm przez telefon również może być korzystny...
Potwierdzam, że jest skuteczny, ale osoba egzorcyzmowana musi być obecna przy telefonie".

Czyli jednak idziemy z duchem czasu, niedługo pewnie będzie można ściągnąć sobie apkę na smartfona.

Dobra, już bez żartów, żebym przypadkiem nie obraziła niczyich uczuć religijnych. Mimo średnich wrażeń po poprzednich książkach przeczytałam ten wywiad z Gabrielem Amorthem, który niestety jest popłuczynami po jego poprzednich książkach i nic nowego nie wnosi.

Na koniec, wisienka na torcie, kolejne zabobony o kotach:

"Pamiętam pewnego maga, który wykorzystywał swojego kota, żeby wprowadzać klątwę do domów. To wydarzyło się w Colli Albani.

Tak, demon może posługiwać się zwierzętami. Przychodzi mi na myśl przypadek pewnej kobiety, która pojechała dokądś samochodem, potem wysiadła, zamknęła samochód i poszła sobie, a gdy wróciła, na tylnym siedzeniu w zamkniętym samochodzie siedział czarny kot".

Kot czarownicy, tak, stanowczo zbliżyliśmy się do malleus maleficarum. Może już zamilknę i na jakiś czas porzucę książki, które są w jakikolwiek sposób związane z Amorthem. Nie polecam.

× 3 | link |
@Maynard
2014-07-23
3 /10
Przeczytane Wielcy Polegli czyli niedoczytane czytadła Natura Daemonum

Dobra jako suplement do jakiejś poważniejszej lektury. Nie wyjaśnia zbyt wiele, raczej ślepo indoktrynuje niż nawraca i nie zawiera żadnych istotnych informacji na temat egzorcyzmów. Zdecydowanie za "włoska" a za mało światowa. Mamy tutaj m.in.: krótki wywiad z o.Amorthem, liczbowe dane na temat działających obecnie we Włoszech "magów" (sic!), pamflet o tym jak to odbywa się czarna msza (chyba naoglądali się horrorów) i inne historyjki z których słynie nasz polski fanaticus gigantis, czyli ksiądz Natanek, znany z kazań o demonicznych pokemonach, grze "Diabolo" i muzyce techno. :-) O niebo lepiej, dużo bardziej przekonująco i profesjonalnie wypada wydana ostatnio, również przez wydawnictwo Esprit, książka Ralpha Sarchie'go "Zbaw nas ode złego" ( w oryginale "Beware the night" - "Strzeż się nocy").

× 2 | link |
@jatymyoni
2020-08-05
7 /10
Przeczytane L. włoska Biografie, autobiografie, pamiętniki Bardzo dobra książka Religia

Cytaty z książki

O nie! Książka Egzorcysta Watykanu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl