Ekonometryczna analiza determinantów inflacji i stopy procentowej w strefie euro...

Renata Grzęda-Latocha
Ekonometryczna analiza determinantów inflacji i stopy procentowej w strefie euro...
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W prezentowanej pracy za pomocą wielowariantowych, ekonometrycznych eksperymentów estymacyjnych analizowano zależność inflacji od luki produkcyjnej i oczekiwań inflacyjnych oraz stopę procentową determinowaną przez inflację, lukę produkcyjną i oczekiwania inflacyjne. W analizie wykorzystano zmodyfikowaną krzywą Phillipsa, teorie. Fishera oraz Ezw. regułę Taylora. Dla pogłębienia badań skonstruowane równania inflacji i stopy procentowej poszerzono o determinanty kosztowe oraz uwzględniono w rekurencyjnym układzie równań wektorowej autoregresji. Badano wzajemne oddziaływania nieoczekiwanych zmian stopy procentowej i luki produkcyjnej. Analizę przeprowadzono dla okresu 1985-2005 na 174 obserwacjach miesięcznych i 82 kwartalnych opisujących agregat 12 krajów należących do strefy euro. Na potrzeby pracy podjęto próbę odejścia od konwencjonalnych metod opartych na analizie szeregów czasowych do zastosowania zagregowanych danych ankietowych gromadzonych w badaniach koniunktury za pomocą ankiet jakościowych. Na ich podstawie skonstruowano wskaźnik wykorzystania mocy produkcyjnych, co jest oryginalnym pomysłem na aproksymację luki produkcyjnej.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-88529-87-0, 9788388529870
Wydawnictwo: Biblioteka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ekonometryczna analiza determinantów inflacji i stopy procentowej w strefie euro... aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ekonometryczna analiza determinantów inflacji i stopy procentowej w strefie euro.... czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl