Ekonomika handlu : podręcznik. Cz. 2

Stanisław Chudy
Ekonomika handlu : podręcznik. Cz. 2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przeznaczony dla nauczycieli poradnik wskazuje, jakimi kryteriami powinni się kierować, wybierając podręcznik na konkurencyjnym rynku edukacyjnym. Służy również tym osobom, które myślą o napisaniu w przyszłości podręcznika. Z wprowadzenia "...To podręcznik wraz z towarzyszącymi mu niekiedy materiałami pomocniczymi jest zazwyczaj jedynym powszechnie wykorzystywanym przez ucznia zbiorem treści, które trzeba opanować i przyswoić. (...) W edukacji szkolnej pośród wszystkich środków dydaktycznych zajmuje ciągle, i to nie tylko w naszym systemie kształcenia, miejsce zdecydowanie najważniejsze, pełniąc funkcję nie tylko środka dydaktycznego, lecz wręcz środka-metody kształcenia. (...) Wybór właściwego podręcznika, co jest jednym z zadań nauczyciela, jest więc zawsze czynnością niezmiernie ważną, w znacznej mierze decydującą o realizacji programu nauczania danego przedmiotu w danej klasie..." Autor stawia pytania: jakimi kryteriami kierować się przy wyborze podręczników, jak oceniać ich wartość, na co zwracać uwagę, jak powinien być skonstruowany dobry podręcznik, jakie powinien pełnić funkcje, co to znaczy podręcznik "obudowany", jakie pojawiają się nowe tendencje w konstruowaniu podręczników i udziela na nie odpowiedzi. Książka jest skierowana zarówno do autorów podręczników, jak i ich użytkowników. Nauczycielom służy pomocą, wskazując jakimi kryteriami powinni się kierować, poszukując tego najlepszego na bogatym rynku podręczników.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-88933-84-4, 9788388933844
Wydawnictwo: eMPi2

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Ekonomika handlu : podręcznik. Cz. 2 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ekonomika handlu : podręcznik. Cz. 2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl