Ekstaza we Florencji

Jessie Chaffee
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Ekstaza we Florencji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Młoda Amerykanka przyjeżdża do Florencji, by odzyskać zdrowie po wyniszczającym ataku anoreksji. Nieznane miasto odurza ją nie tylko swoim pięknem, witalnością i smakowitą kuchnią, wzbudzając w niej głód, jakiego nie czuła nigdy wcześniej.
Francesca i Luca, nowi znajomi Hannah, szybko wciągają ją w tętniące energią życie włoskiego miasta: skomplikowane relacje towarzyskie, uwielbienie dla piłki nożnej i sztuki, jedzenie, wino, seks oraz ciągłe poczucie nienasycenia. Odkrywając historię regionu, Hannah rozwija w sobie obsesję na punkcie średniowiecznych mistyczek, ascetek, które w imię Boga wyrzekły się wszystkiego – także przyjmowania pokarmów – skazując się na lata cierpienia i bólu. Zaczyna kwestionować wszystko, co dotychczas myślała o anoreksji, i zaczyna postrzegać swoją chorobę w innym świetle, zadając sobie pytanie o sens swoich wyborów i moralny aspekt walki z własnym ciałem.
Data wydania: 2019-02-20
ISBN: 978-83-8110-678-8, 9788381106788
Wydawnictwo: Sonia Draga
Stron: 367
dodana przez: rudy_lisek_czyta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Ekstaza we Florencji nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

RU
2019-03-26
6 /10
Przeczytane

Buongiorno!właśnie wróciłam z podróżny po pięknej Florencji.Ta podroż była niezwykła,choć nie tak ekscytująca jak się tego spodziewałam.W“Ekstazie we Florencji”podążałam w raz Hannah,młodą amerykanką z Bostonu,która uciekła przed swoimi demonami,jak jej życie zawodowe i osobiste rozpadło się z powodu anoreksji.Tu we Włoszech miała plan uleczyć swoją duszę,ciało oraz zdrowie,które rozpadło się po tym niszczycielskim ataku.Czy jej się to udało?
.🌸
Czytając“Ekstazę we Florencji”delektowałam się opisami urokliwych,małych uliczek,zapachów jedzenia i tej włoskiej atmosfery,która towarzyszyła głównej bohaterce na każdym roku.We Florencji Hannah odnajduje nie tylko ukojenie,ale również część siebie.Zapisuje się do miejscowego klubu wioślarskiego,gdzie poznaje nowych znajomych i szybko zostaje wciągnięta w to tętniące energią i ekspresją włoskie miasto.Rozpoczyna także nowy związek z mężczyznom o imieniu Luca.Ale Hannah jest także zachwycona przeszłością miasta.Jest pasjonatką wszelkich dzieł sztuki i rozwija w sobie obsesję na punkcie średniowiecznych mistyczek,które w imię Boga wyrzekły się wszystkiego,przede wszystkim przyjmowania pokarmów.Hannah zaczyna kwestionować wszystko,co dotyczy anoreksji,zadając sobie pytania o sens własnych wyborów.
.🌸
”Ekstazę we Florencji“to coś więcej niż poszukiwanie samego siebie.To walka z własnymi słabościami.Jest to mroczniejsza wersja”Jedz,módl się,kochaj”.Jak się można spodziewać nie jest to lekka lektura a język jakim jej napisa...

| link |
@Allbooksismylife
2021-11-22
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ekstaza we Florencji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl