Eldorado

Marek Probosz
Eldorado
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pewnej nocy do biednego staruszka żyjącego w andyjskiej wiosce przychodzą we śnie duchy założycieli stolicy Inków, aby pokazać mu drogę do legendarnego Eldorado - miejsca, gdzie ukryte zostały nieprzebrane skarby. Staruszek wyrusza na długą i niebezpieczną wyprawę, aby zdobyć bogactwo. Musi jednak spełnić jeden warunek - nie wolno mu zdradzić drogi do tajemniczego Złotego Pałacu, w którym spoczywa skarb. Ale jak zachować taką wiedzę tylko dla siebie, gdy mieszkańcy wioski cierpią niedostatek? Starzec łamie warunek umowy, dzieli się tajemnicą z ubogimi współmieszkańcami i... traci wszystko. Czy jednak naprawdę wszystko? Ta wzruszająca opowieść mówi o tym, że jest coś o wiele cenniejszego niż złoto i drogocenne kamienie.
Baśń osnuta na egzotycznych wątkach, napisana została przez mieszkającego w Stanach Zjednoczonych polskiego aktora, a zilustrowana przez młodą artystkę pochodzącą z Iranu.
Data wydania: 2008-08-30
ISBN: 978-83-61245-05-6, 9788361245056
Wydawnictwo: Piotra Marciszuka Stentor
Stron: 40

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Eldorado

29.12.2011

Jeśli z książkami jest tak jak z ludźmi i ważne jest pierwsze wrażenie, to właśnie trafiłam na świetną pozycję do biblioteczki każdego dziecka. Już pierwszy rzut oka sprawia, że aż się chce do niej zajrzeć i poznać zapisaną w niej historię. Bo ta książka przyciąga swoimi pięknymi ilustracjami. Szata graficzna wprowadza nas w egzotyczny nastrój i s... Recenzja książki Eldorado

Moja opinia o książce

Opinie

@MartaAnia
2011-12-29
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Eldorado. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl