Encyklopedia materiałów odzieżowych

Gail Baugh
Encyklopedia materiałów odzieżowych
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ten podręcznik jest skierowany do projektantów mody, krawców oraz wszystkich osób zainteresowanych możliwościami kreatywnego wykorzystania tekstyliów.

Książka pomoże w idealnym doborze materiału do sylwetki, wskaże sposoby jego układania się oraz metody poprawienia jego właściwości. W encyklopedii znajdują się praktyczne informacje na temat: tkanin, dzianin, włóknin, skór, futer, laminatów, folii, koronek, siatek, dekoracji pasmanteryjnych oraz taśm spełniających różne funkcje.

Opisy poszczególnych materiałów ułożono według roli, jaką odgrywają w tworzeniu różnych form odzieży. Każdemu z haseł towarzyszą fotografie próbek oraz zdjęcia gotowych ubiorów.

Tabele na końcu książki podsumowują zawarte w niej wiadomości. Korzystanie z nich pozwoli szybko sprawdzić, jakie właściwości ma dany materiał, z jakich włókien jest wytwarzany, jakie ma zalety, a jakie wady, ile waży oraz do jakich celów można go zastosować

Tytuł oryginalny: The Fashion Designer's Textile Directory The Creative Use of Fabrics in Design
Data wydania: 2021-02-10
ISBN: 978-83-213-5136-0, 9788321351360
Wydawnictwo: Arkady
Stron: 320
dodana przez: Asamitt
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Gail Baugh Gail Baugh Gail Baugh, wykładowca materiałoznawstwa i rozwoju produktu na Uniwersytecie Stanowym w San Francisco oraz w tamtejszym Instytucie Projektowania Mody i Merchandisingu.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Encyklopedia materiałów odzieżowych nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Encyklopedia materiałów odzieżowych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl