Europa Jagellonica 1386–1572. Sztuka, kultura i polityka w Europie Środkowej za panowania Jagiellonów

Piotr Węcowski, Przemysław Mrozowski, Paweł Tyszka
Książka Europa Jagellonica 1386–1572. Sztuka, kultura i polityka w Europie Środkowej za panowania Jagiellonów
Książka Europa Jagellonica 1386–1572. Sztuka, kultura i polityka w Europie Środkowej za panowania Jagiellonów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Materiały z sesji naukowej, Europa Jagellonica 1386–1572. Sztuka, kultura i polityka w Europie Środkowej za panowania Jagiellonów, zorganizowanej w Zamku Królewskim w Warszawie w styczniu 2013 r. we współpracy z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Prelegenci próbowali określić rolę, jaka przedstawiciele dynastii odegrali w następujących dziedzinach: rządy w Wielkim Księstwie Litewskim, rywalizacja o panowanie w państwach Europy Środkowej, stosunki z Wielkim Księstwem Moskiewskim, postawa wobec możnych, uczonych, parlamentaryzmu, Kościoła rzymskokatolickiego i reformacji. Omówili także używane przez dynastię znaki i symbole władzy, stosunek jej przedstawicieli do sztuki i patronatu artystycznego, rezydencje monarsze oraz osobowość samych Jagiellonów. Tom materiałów pokonferencyjnych, wydany w ramach serii Studia i materiały, stanowi najbardziej aktualne podsumowanie stanu naszej wiedzy o historii i kulturze Europy Środkowej czasów jagiellońskich.  
Data wydania: 2015-12-30
ISBN: 978-83-7022-214-7, 9788370222147
Wydawnictwo: Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum
Seria: Studia i Materiały
Kategoria: Historia
Stron: 280
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Europa Jagellonica 1386–1572. Sztuka, kultura i polityka w Europie Środkowej za panowania Jagiellonów nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Europa Jagellonica 1386–1572. Sztuka, kultura i polityka w Europie Środkowej za panowania Jagiellonów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}