Fantastyczne podróże Barona Brambeusa

Józef Sękowski
Książka Fantastyczne podróże Barona Brambeusa
Książka Fantastyczne podróże Barona Brambeusa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W kolejnym tomie z serii „Czarny Romantyzm” opublikowano dwa teksty źródłowe Józefa Sękowskiego, pisarza dwukulturowego, redaktora „Bibliotieki dla Cztienija”, wybitnego orientalisty, postaci zagadkowej i dotychczas ocenianej jednostronnie. W jego twórczości łączą się elementy polskiej kultury romantycznej, wzbogacone wpływami prozy zachodnioeuropejskiej, a zwłaszcza chwytami parodii, ironii, gry intertekstualnej, pastiszu, satyry, fantastyki z wyraźnymi śladami czarnego romantyzmu i swoistego charakteru rosyjskiej świadomości estetycznej lat 30. XIX wieku. Za nowatorskie w historii badań dwóch literatur (rosyjskiej i polskiej) uważam to, że we wstępach Jarosława Ławskiego i Joanny Dziedzic analizowany jest charakter świadomości pisarza w kontekście tendencji kulturowych i artystycznych beletrystyki i publicystki rosyjskiej. Detaliczna analiza stanu badań twórczości Sękowskiego w literaturoznawstwie rosyjskim pozwala określić różne aspekty oraz podejścia do twórczości Wielkiego Mistyfikatora, znanego jako Baron Brambeus. (Z Recenzji dr hab. Natalii Maliutiny, prof. UR (Rzeszów, Odessa))  
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-7657-217-8, 9788376572178
Wydawnictwo: Prymat Mariusz Śliwowski
Seria: Czarny Romantyzm
Stron: 306
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Fantastyczne podróże Barona Brambeusa? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Fantastyczne podróże Barona Brambeusa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}