"Firebrand" Trevison

Charles Alden Seltzer ...
"Firebrand" Trevison
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Firebrand" Trevison to powieść autorstwa Charlesa Aldena Seltzera, uznanego za jednego z najbardziej aktywnych pisarzy amerykańskich XX wieku. Jego specjalnością były westerny, które tworzył, inspirowany własnymi doświadczeniami z życia w Nowym Meksyku. Pod jego nazwiskiem wydano ponad czterdzieści tytułów, a jego opowiadania chętnie publikowano w czasopismach takich jak „Argosy”, „Blue Book” czy „Adventure”. Jego dzieła niejednokrotnie były przenoszone na ekrany. "Firebrand" Trevision, Riddle Gawne, Silver Spurs czy Roughshod to tylko kilka z tych, które dotychczas zostały zekranizowane.
"Firebrand" Trevison to także przydomek głównego bohatera książki, właściciela rancza mieszczącego się w okolicy nowo powstałego miasteczka Manti. Do tegoż miasta przybywa Rosalind Benham, córka prezesa kolei. Odwiedza Zachód wraz ze swoją ciotką Agathą, pełniącą rolę przyzwoitki, oraz reprezentantem interesów rodziny, Jeffersonem Corriganem. Zauroczona pięknem krainy, nie zauważa, że jej towarzyszowi przyświeca niecny cel. Pragnie on zagarnąć tamtejsze ziemie i się na nich wzbogacić. Na drodze staje mu jednak Brand Trevison, który okazuje się jego przeciwnikiem także w staraniach o względy Rosalind. Konflikt między mężczyznami staje się coraz bardziej zaogniony. Oboje działają poza prawem – jeden, chcąc czynić dobro, drugi, knując i planując kolejne intrygi. Któremu z nich uda się zwyciężyć? Który z nich zdobędzie serce wymarzonej dziewczyny i zdobędzie tak bardzo pożądane ziemie?
Odpowiedzią na te pytania jest lektura powieści "Firebrand" Trevison, historii porywającej i ekscytującej, która z każdą kolejną stroną coraz bardziej wprowadza czytelnika w klimat Dzikiego Zachodu. Starcie dobra ze złem, romans z licznymi matactwami w tle oraz wątek urbanistyczny – wszystko to składa się na klasyczny western, którego Ch. A. Seltzer był niewątpliwym mistrzem.
Tytuł oryginalny: ”Firebrand” Trevision
Data wydania: 2021
ISBN: 978-83-66268-60-9, 9788366268609
Wydawnictwo: Jamakasz
Cykl: Opowieści z Dry Bottom, tom 3
Seria: Biblioteka Andrzeja - Szlakiem Przygody
Stron: 259
dodana przez: AnotherOne

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka "Firebrand" Trevison aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka "Firebrand" Trevison. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Podwójny rewolwerowiec
Podwójny rewolwerowiec
Charles Alden Seltzer ...
Prawdziwy western powinien operować plenerami Dzikiego Zachodu, zawierać elementy awanturnicze, tak...
Aż nadejdzie prawo
Aż nadejdzie prawo
Charles Alden Seltzer ...
Aż nadejdzie prawo to powieść Charlesa Aldena Seltzera, amerykańskiego pisarza żyjącego i tworząceg...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl