Franciszkanin z SS. Prawdziwa historia Gereona Goldmanna OFM

Gereon Goldmann
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Franciszkanin z SS. Prawdziwa historia Gereona Goldmanna OFM
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Ksiądz Goldmann opowiada o własnych, nieprawdopodobnych wojennych przeżyciach, o tym, jak wielokrotnie unikał niemal pewnej śmierci oraz o diabelskim prześladowaniu, jakie dotykało jego i innych żołnierzy -katolików z powodu ich wiary. Z opowieści tej wyłania się wyjątkowe świadectwo o dziełach Bożej Opatrzności i nieśmiertelnej mocy miłości, modlitwy, wiary i ofiary. Ta książka opowiada o działaniu łaski w najtrudniejszych warunkach życia. Fascynująca, chwytająca za serce, prawdziwa, ale zupełnie niewyobrażalna opowieść o kapłaństwie. o. James V. Schall SI, Uniwersytet Georgetown Nieprawdopodobna, wywierająca ogromne wrażenie relacja o tym, jak można przetrwać, ufając jedynie Bożej Opatrzności. Ta książka opisuje okropności wojny, ale również to, jak Bóg jest w stanie przemienić zło w dobro, jeżeli ktoś ma wiarę. Daje wiele do myślenia. o. Benedict Groeschel CFR, Autor Powstań z ciemności Franciszkanin z SS to naprawdę niesamowita książka. Wciąga czytelnika od pierwszej do ostatniej linijki. To lektura obowiązkowa. Alice von Hildebrand, Autorka Oczyszczeni miłością Franciszkanin z SS to książka niezwykła. Historia życia o. Gereona Goldmanna wystarczyłaby, żeby obdzielić co najmniej kilka osób. Faszystowskie Niemcy, trwa II wojna światowa. Młody nowicjusz w zakonie franciszkanów zostaje powołany do odbycia służby wojskowej.Opowieść, którą oddajemy do rąk czytelników, ukazuje niezwykłą wiarę i hart ducha młodego człowieka rzuconego w wir wojennej machiny Trzeciej Rzeszy.To fascynująca historia franciszkanina – żołnierza, esesmana, podoficera Wehrmachtu, księdza.
Data wydania: 2009-09-01
ISBN: 978-83-7557-077-9, 9788375570779
Wydawnictwo: Polwen
Stron: 328

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

''Franciszkanin z SS''

14.04.2011

,,Franciszkanin z SS,, to niezwykle wzruszjąca opowieść oparta na faktach z zycia ojca Gereona Goldmanna. Jest to historia, która pozwoli zrozumieć działania Boga i prawdziwy cel naszej ziemskiej drogi. Młody człowiek staje twarzą w twarz z obliczem wojny. Widzi śmierć wielu ludzi, zaczyna rozumiec jak krótkie jest zycie człowieka. Dostaje wezwan... Recenzja książki Franciszkanin z SS. Prawdziwa historia Gereona Goldmanna OFM

Moja opinia o książce

Opinie

@Enigma
2011-04-14
Przeczytane

Bardzo ciekawa książka. Polecam :)

| link |
AL
2023-08-10
8 /10
Przeczytane
@Remma
2021-06-08
8 /10
Przeczytane II wojna światowa na faktach

Cytaty z książki

O nie! Książka Franciszkanin z SS. Prawdziwa historia Gereona Goldmanna OFM. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl