Geologia i surowce mineralne oceanów

Krzysztof Szmałek, Włodzimierz Gabriel Mizerski
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Gospodarcze znaczenie zasobów mineralnych oceanu światowego dynamicznie wzrasta w miarę wyczerpywania się zasobów lądowych, rosnących cen kopalin oraz zwiększającej się populacji ludzi. Skutkiem tych procesów są zakłócenia na międzynarodowym rynku surowcowym oraz nasilające się spory polityczne m.in. o prawo dysponowania złożami zalegającymi na obszarach okołobiegunowych. Wiedza o genezie i rozmieszczeniu kopalin oceanicznych, formach ich występowania w wodach oceanicznych, na dnie i pod dnem mórz, metodach ich poszukiwania i wydobycia jest niezbędna do zbilansowania potrzeb surowcowych krajów i świata. Jest to kompendium zawierające informacje niezbędne czytelnikom zainteresowanym problematyką poszukiwania i eksploatacji podmorskich złóż surowców mineralnych, a także nowoczesny podręcznik dla studentów wydziałów przyrodniczych i ekonomicznych. O Autorach: Doc. dr hab. Włodzimierz Mizerski ? kierownik Muzeum Geologicznego przy Państwowym Instytucie Geologicznym. W latach 2000-2005 był zatrudniony na stanowisku profesora, kierował Katedrą Geologii w Uniwersytecie Łódzkim. Autor wielu podręczników i skryptów akademickich, książek popularnonaukowych, kilkuset haseł encyklopediach Wydawnictwa Naukowego PWN, współautor multimedialnej encyklopedii geografii. W 2005 roku otrzymał Nagrodę Rektora Uniwersytetu Łódzkiego za najlepszy podręcznik akademicki ? Geologię dynamiczną dla geografów (WN PWN, 2002) oraz Przewodnik do ćwiczeń z geologii (WN PWN, 2004). Dr hab. Krzysztof Szamałek ? pracownik naukowy Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Były profesor w Wyższej Szkole Humanistycznej w Pułtusku. W latach 1994-1997, 2001-2005 trzykrotnie sprawował funkcję sekretarza stanu, Głównego Geologa Kraju w Ministerstwie Środowiska. Od 1998 do 2001 roku był dyrektorem w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego przy Prezydencie RP. Stypendysta Indiana University, Cairo University, Technische Universitat West Berlin, Uniwersytetu im. M. W. Łomonosowa, RWTH Aachen. Autor wielu publikacji z zakresu geologii gospodarczej i geologii złóż. Redaktor i współautor monografii Surowce mineralne mórz i oceanów (WN PWN, 1998), autor podręcznika Podstawy geologii gospodarczej i gospodarki surowcami mineralnymi (WN PWN, 2007).
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-01-15763-0, 9788301157630
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 232

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Geologia i surowce mineralne oceanów? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Geologia i surowce mineralne oceanów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl