Głos ciała. Rola ciała w psychoterapii

Alexander Lowen
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Głos ciała. Rola ciała w psychoterapii
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Głos ciała to zbiór wykładów Alexandra Lowena, twórcy analizy bioenergetycznej.

W dziesięciu rozdziałach autor przedstawia bioenergetyczne podejście do różnorodnych zagadnień, takich jak współzależność schorzeń fizycznych i psychicznych, teoria przyjemności oparta na naturalnych rytmach ciała, wpływ autoekspresji na zdrowie psychiczne, deformacje myślenia pod wpływem emocji jako mechanizm obronny, ewolucyjne spojrzenie na ludzką seksualność. Wyjaśnia również, w jaki sposób wola życia i pragnienie śmierci mogą stanowić przeszkodę na drodze do spełnienia, a także prezentuje różnice pomiędzy agresją a okrucieństwem i rolę, jaką odgrywa w tych emocjach nasze ciało. Na koniec analizuje osobowość psychopatyczną, wskazując na związek pragnienia władzy z frustracją i pustką życiową.


Tytuł oryginalny: Voice of the body
Data wydania: 2021-04-21
ISBN: 978-83-8143-746-2, 9788381437462
Wydawnictwo: Czarna Owca
Kategoria: Psychologia
Stron: 400
dodana przez: chudini0505
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Alexander Lowen Alexander Lowen
Urodzony 23 grudnia 1910 roku w USA (Nowy Jork)
Alexander Lowen to amerykański psychoterapeuta, ojciec bioenergoterapii. Po powrocie ze studiów medycznych na Uniwersytecie w Genewie zaczął rozwijać wraz z Johnem Pierrakosem swoje własne podejście terapeutyczne, które nazwał bioenergetyką lub anal...

Pozostałe książki:

Duchowość ciała Miłość, seks i serce Bioenergetyka. Ulecz umysł dzięki ciału Zdrada ciała. Psychologia lęku i rozpaczy Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu ja
Wszystkie książki Alexander Lowen

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Głos ciała. Rola ciała w psychoterapii? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@zaczytanababka
2021-05-19
7 /10

"Głos ciała" jest to zbiór wykładów amerykańskiego psychiatry i psychoterapeuty. Alexander Lowen to twórca analizy bioenergetycznej. Napisał kilkanaście książek o tej tematyce.

To moje pierwsze spotkanie z autorem, jednak temat wydał mi się na tyle ciekawy, że postanowiłam zgłębić temat.

Książka jest podzielona na dziesięć rozdziałów m. in. Stres a choroba z bioenergetycznego punktu widzenia, autoekspresja, seks a osobowość.

Autor porusza bardzo ciekawe tematy, jednak nie jest to łatwa książka. Przynajmniej dla mnie. Zdecydowanie nie da się jej przeczytać w jeden wieczór. Dlatego też musiałam ją sobie odpowiednio dawkować 😊

Autor przedstawia tu swoją koncepcję, że niektóre choroby powstają w wyniku stresu. Jako przykład wskazuję np. gruźlicę. Jeśli chodzi o choroby XX wieku wskazuję również choroby serca, artretyzm.

"Kluczem do zdrowia jest życie pełnią ciała", a "ciało nie zna sukcesów ani porażek".

Oznacza to, że musimy mieć zdolność wyrażania swoich emocji. Nie możemy ich w sobie tłumić, w konsekwencji czego poszczególne partie ciała napinają się. A gdy taki stan jest długotrwały konsekwencja będą nasze problemy zdrowotne.

Bardzo ciekawy okazał się rozdział o oddychaniu, ruchu i uczuciach. Otóż już sama postawa człowieka wiele mówi o jego osobowości. To samo tyczy się tonu głosu czy sposobu gestykulacji.

A teraz ciekawostką dla okularników 🤓

Autor przekonuje, że osoba krótkowzroczność jes...

| link |
@paulaczyta
2021-05-03
8 /10
Przeczytane

Ładna, minimalistyczna okładka, która zachęca do czytania.

"Głos Ciala" to szczególna książka, składająca się z wykładów Alexandra Lowena, twórcy analizy bioenergetycznej. Pomyślicie sobie, co? Nie, to nie jest skomplikowany naukowy bełkot, a teorie i wiedza o tym, co możemy wykorzystać w życiu.

Mamy tutaj wyjaśnioną współzależności schorzeń fizycznych i psychicznych, naturalne rytmy ciała, autoekapresje oraz deformacje myślenia jako mechanizm obronny.

Może to brzmieć trochę skomplikowane, ale gdy się w to zagłębić wcale aż tak nie jest, a przecież warto poznać samego siebie, to co wpływa na nas, nasze myśli i nasze zdrowie.

Autora wspomina nawet o woli życia i śmierci, agresji, oraz osobowości psychopatycznej. Niektóre tematy są trudniejsze, ale nadal bardzo ciekawie.

Wszystko rozdziały mają przejrzysty układ, przypisy, a czasem nawet grafiki. Dzięki temu łatwo znaleźć najbardziej interesujące nas treści.

Mimo podejmowania trudnych zagadnień, styl pisania nie jest wcale zawiły, ani skomplikowany, dzięki czemu łatwiej się czyta i rozumie.

Jeśli lubicie książki naukowe o nas samych, naszych emocjach ochcecie dowiedzieć się czegoś więcej, koniecznie sięgnijcie po tą książka.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Głos ciała. Rola ciała w psychoterapii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl