Go vegan!

Orestes Kowalski
5.3 /10
Ocena 5.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Go vegan!
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.3 /10
Ocena 5.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Go vegan! 17 powodów, dla których porzucisz jedzenie mięsa. Książka dla wszystkożerców, wegetarian i... wegan też
Dlaczego lepiej być weganinem

Paul McCartney stwierdził kiedyś, że gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem. Może. Może powiedział to Paul, a może jego żona Linda. Może gdyby ubojnie zwierząt były ze szkła, wielu z nas porzuciłoby jedzenie ich ciał. A może ludzie machnęliby ręką i nadal konsumowaliby mięso i produkty odzwierzęce, nawet jeśli nie mogliby dłużej usprawiedliwiać się niewiedzą. Zaraz, zaraz! Przecież w internecie jest mnóstwo informacji. Filmy z rzeźni są dostępne na YouTube, wystarczy jedno kliknięcie... Rzeźnie MAJĄ szklane ściany, co nie powstrzymuje większości ludzi od konsumpcji mięsa. Czyżby wiedza niczego w tym zakresie nie zmieniła? Czyżby ludzie byli po prostu okrutni i nic nie mogło zmienić ich postawy?

Weganie, którzy porzucili mięso i produkty odzwierzęce z przyczyn ideowych, mają często skłonność do piętnowania mięso- i nabiałożerców jako osób niemoralnych. Część środowiska wegan lubi uważać się za lepszych. W końcu MY nie krzywdzimy zwierząt. Tylko czy taka postawa daje coś poza poczuciem wyższości? Czy może doprowadzić do zmiany zwyczajów żywieniowych większości społeczeństwa? Owszem, rezygnacja z produktów odzwierzęcych jest decyzją głęboko etyczną, ale droga do jej podjęcia nie wiedzie przez upokarzanie mięsożerców. Właściwą postawą weganina wobec przyszłego weganina powinno być argumentowanie. Odpowiednimi, logicznymi argumentami można dotrzeć do wielu potencjalnych wegan i pomóc im stać się faktycznymi weganami.

Ta książka powstała właśnie po to, by przekonać nieprzekonanych.


Wstęp

Prosty wybór, trudny wybór, etyczny wybór
Współczucie
Jak wejść w buty zwierząt?
Zwierzęca empatia
Gdyby piłka była kurą
Kiedyś to było
Co ludzie powiedzą?
Wszystko, o czym nie wiemy
Liczby nie kłamią
Wszyscy jemy halal
Tradycyjnie, czyli jak?
Lepiej pomóc ludziom
Masz wybór
Więzienie czy wegetarianizm?
Za grosz współczucia
Szczęście
Kosmiczny światopogląd
Co teraz?

Przypisy
Data wydania: 2022-10-18
ISBN: 978-83-283-6393-9, 9788328363939
Wydawnictwo: Sensus
Kategoria: Poradniki
Stron: 312
dodana przez: book.book.pl

Autor

Orestes Kowalski Orestes Kowalski Orestes Kowalski ― weganin, ateista, twórca internetowy, działacz na rzecz praw zwierząt. Założyciel Everyday Hero, kanału na YouTube, którego celem jest promocja diety roślinnej i edukacja w zakresie sytuacji zwierząt hodowlanych, a także altruizmu...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dlaczego warto zrezygnować ze "schabowego"?

5.09.2023

Przeglądam sobie ofertę wydawnictwa Sensu i nagle rozbawia mnie jeden tytuł: „Go vegan! 17 powodów, dla których porzucisz jedzenie mięsa”. Myślę sobie: „Już to widzę, jak miłośnik schabowego bierze ją z półki w księgarni, żeby poczytać”. Ale pewne wątpliwości zostały zasiane w mojej głowie, w końcu nie pierwsze lepsze wydawnictwo wypuściło tę publ... Recenzja książki Go vegan!

Go vegan! 17 powodów, dla których porzucisz jedzenie mięsa- recenzja wieloletniej weganki :)

5.02.2023

Go vegan! 17 powodów, dla których porzucisz jedzenie mięsa. Wiedziałam! Wiedziałam, że Orestes Kowalski prędzej czy później napisze książkę. Od dawna oglądałam jego filmiki na YouTube. Na początku miał kanał „Vegan Hero” i bardziej mi odpowiadała ta tematyka, ponieważ była stricte wegańska. Potem zmienił go na „Everyday Hero” i pojawiło się wi... Recenzja książki Go vegan!

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@book.book.pl
2023-02-05
5 /10
Przeczytane

Od wielu lat jestem weganką więc ja nie dowiedziałam się z tej książki raczej nic nowego. Przez jakieś pierwsze 160 stron była bardzo nudna, właściwie trudno powiedzieć o czym potem już się rozkręciła

× 1 | link |
@asiaczytasia
2023-09-05
5 /10
@ksiazkara
2023-04-17
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Go vegan!. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl