Grecko-łacińsko-polska Synopsa do I i II Księgi Machabejskiej

Stanisław Gądecki
Książka Grecko-łacińsko-polska Synopsa do I i II Księgi Machabejskiej
Książka Grecko-łacińsko-polska Synopsa do I i II Księgi Machabejskiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Synopsa biblijna to podstawowe narzędzie do pracy nad tekstem Pisma Świętego. Zestawiając w kolumnach obok siebie teksty paralelne lub uzupełniające się, daje jednoczesną, całościową wizję (grecką, łacińską i polską) nieodzowną dla owocniejszej lektury ksiąg świętych. Dzieło to jest pierwszą na świecie synopsą do Pierwszej i Drugiej Księgi Machabejskiej, porównującą nie tylko teksty obu tych ksiąg oraz odpowiadające im fragmenty "Wojny żydowskiej" i "Starożytności żydowskich" Józefa Flawiusza ale i inne, niezbędne dla ich zrozumienia starożytne biblijne i niebiblijne źródła greckie i rzymskie. Zarówno więc w sensie obszerności porównywanego materiału, jak i co do liczby zestawionych wersji (grecka Septuaginta, łacińska Wulgata, nowe polskie tłumaczenie 1-2 Mch, grecki i polski przekład Józefa Flawiusza), książka ta nie ma sobie równych i - w odniesieniu do okresu machabejskiego - wykracza swoim zasięgiem daleko poza materiał porównywany przez innych autorów. Dzięki polskiemu tłumaczeniu wszystkich źródeł będzie miała dla polskiego czytelnika, zainteresowanego tym okresem dziejów biblijnego Izraela, nieocenioną wartość.  
Data wydania: 2002
ISBN: 83-7146-169-0, 8371461690
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Seria: Prymasowska Seria Biblijna
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 450
dodana przez: katapika

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Grecko-łacińsko-polska Synopsa do I i II Księgi Machabejskiej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Grecko-łacińsko-polska Synopsa do I i II Księgi Machabejskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}