Hashimoto. Poradnik pacjenta

Katarzyna Ślubowska
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Hashimoto. Poradnik pacjenta
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

WARTO ZROZUMIEĆ CHOROBĘ, ABY ŚWIADOMIE I SKUTECZNIE SIĘ LECZYĆJestem lekarzem z wieloletnim doświadczeniem. Gdy zaczynałam pracę w poradni rodzinnej, nie spodziewałam się, że tak często będę przyjmować pacjentów z chorobą Hashimoto. Wiele informacji na temat tego schorzenia można znaleźć w Internecie. Niestety bywają one nieprawdziwe, wprowadzają pacjentów w błąd lub są niezrozumiałe. Z kolei podczas wizyty u lekarza zwykle brakuje czasu na rozwianie wszelkich wątpliwości zgłaszanych przez chorych.


Właśnie z myślą o nich powstała ta książka.


W poradniku w prosty i rzetelny sposób przedstawiłam najważniejsze informacje na temat choroby Hashimoto. Dowiesz się z niego między innymi:


• jak przebiega choroba Hashimoto i jakie może mieć powikłania,


• jak leczyć chorobę Hashimoto i czy można się od niej całkowicie uwolnić,


• jaką dietę stosować,


• jak pokonać trudności związane z chorobą, gdy planuje się ciążę.Katarzyna Ślubowska ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie. W 2004 roku rozpoczęła pracę w Klinice Medycyny Transplantacyjnej i Nefrologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie. W toku ścieżki zawodowej i naukowej uzyskała dwie specjalizacje (z interny i nefrologii) oraz tytuł doktora nauk medycznych. Od 2017 roku jej głównym miejscem pracy jest poradnia rodzinna. Jest cierpliwym, wsłuchującym się w pacjentów lekarzem.
Data wydania: 2021-09-08
ISBN: 978-83-7243-855-3, 9788372438553
Wydawnictwo: RM
Kategoria: Poradniki
Stron: 136
dodana przez: przyrodazksiazka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

sprawdzone informacje.

23.10.2021

Jak wokół każdej często występującej choroby tak i w przypadku Hasimoto jest niekończona się lista nie potwierdzonych naukowymi badaniami informacji. Dlatego dobrze jest ich szukać u osób kompetentnych, jak lekarz, który konkretną jednostkę chorobową zna z codziennej praktyki lekarskiej. Tak, jak dr. Katarzyna Ślubowska, która ukończyła Akademię... Recenzja książki Hashimoto. Poradnik pacjenta

@milena9@milena9 × 4

Hashimoto. Poradnik pacjenta

30.11.2021

Jak rozpoznać i leczyć Hashimoto? Choroby autoimmunologiczne to bardzo aktualny temat – stają się coraz bardziej widoczne w społeczeństwie. Dzięki rozwojowi medycyny wiemy już, że "złe samopoczucie" to nie zawsze objaw przemęczenia czy złego trybu życia, ale źródło tych problemów jest bardziej złożone i nie jest to zwykłe lenistwo czy zaniedbani... Recenzja książki Hashimoto. Poradnik pacjenta

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2021-10-26
10 /10
Przeczytane

Tarczyca jest jednym z tych organów, które często ignorujemy, zwłaszcza gdy nie mamy większych problemów ze zdrowiem. Tymczasem ten niepozorny, przypominający kształt motyla, gruczoł odpowiada za wiele ważnych naszych funkcji życiowych, dzięki którym możemy cieszyć się dobrym samopoczuciem. Wspomaga ona takie działania, jak produkowanie hormonów, regulowanie metabolizmu, dostarczanie nam energii, rozwój układu nerwowego, wzrost kości i wiele innych. Coraz częściej jednak wiele osób uskarża się na dolegliwości, których przyczyny trudno jest im określić. Bywa, że szukają pomocy w różnych terapiach, ale mimo to nie widzą poprawy. Nie raz złe samopoczucie czy spadek energii są bagatelizowane i niekojarzone z tarczycą. Tymczasem to może być początek choroby, która jest jedną z częstszych chorób autoimmunologicznych, które sprawiają trudności zdrowotne. Mowa tu o chorobie, którą przybliża nam autorka w swojej książce „Hashimoto. Poradnik pacjenta”.

Katarzyna Ślubowska, z racji swego zawodu doskonale wie, o czym pisze, gdyż w swojej praktyce opiekowała się osobami z bardzo ciężkimi schorzeniami. Wśród nich było bardzo dużo kobiet zmagających się z chorobą Hashimoto, o której wciąż się za mało mówi. Widać to po wydawanych publikacjach, których jest niewiele, a te, co są, nie zawsze podchodzą rzetelnie do tematu lub też przedstawiają problem zbyt skomplikowanie. Na jej temat krąży zbyt dużo nieprawdziwych informacji, często opierających się na mitach i niesprawdzonej wie...

× 4 | link |
@przyrodazksiazka
2021-10-14
10 /10
Przeczytane

Hashimoto.
Wiele razy spotkałam się z tą nazwą, ale tak naprawdę nigdy nie zastanawiałam się nad przebiegiem tej choroby. Znam nawet osoby chore, ale jakoś tak wydawało mi się, że nie wpływa ona na ich myślenie, działania, czy też wygląd. Czy więc teraz po lekturze mogę powiedzieć, że się myliłam?

Przede wszystkim każda choroba wymaga zdiagnolizowania. Nie podejrzewania, że się na to choruje, tylko konkretnych badań, by na ich podstawie wdrążyć leczenie.

Czego się dowiecie z książki:
Co to jest tarczyca i do czego jest nam potrzebna?
Co to jest choroba Hashimoto i jak się objawia?
Jak diagnolizujemy chorobę Hashimoto?
Czy można się jej ustrzec?
Jakie znaczenie mają geny a jakie czynniki środowiskowe?
Jak właściwie leczyć tę chorobę i czy można ją wyleczyć całkowicie?
Jaką dietę stosować?
Czy zioła pomagają?
Czy suplementować Selen i jod?
Co zmienić w naszym życiu, kiedy choroba już się pojawi?
Jak pokonać wszelkie trudności u kobiet z chorobą planujących ciężę, lub będących w ciąży, czy też w okresie karmienia piersią?
Kiedy można leczyć się u lekarza rodzinnego, a kiedy u endokrynologa?
Z jakimi innymi schorzeniami występuje ta choroba i czy trzeba ich poszukiwać?
Jakie są powikłania choroby Hashimoto i jakie jest rokowanie w tej chorobie?
Jakie problemy związane z chorobą tarczycy spotykamy u ludzi w podeszłym wieku?
Cała masa pytań i na każde z nich osobne odpowiedzi. Do tego niektór...

| link |
@maria
2022-04-22
5 /10
Przeczytane ➡️ rok 2022 poradniki/ styl życia eBooki
@Ratmedstudent
2022-03-28
5 /10
Przeczytane Ebook
@ewelina.czyta
2021-11-30
8 /10
Przeczytane
@milena9
2021-10-21
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Hashimoto. Poradnik pacjenta. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl