Hauptmann Hirsch czyli dalsze losy Nikodema Dyzmy

Kazimierz Dymek
Hauptmann Hirsch czyli dalsze losy Nikodema Dyzmy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

(...) Dyzma zbladł. Czego może od niego chcieć znany adwokat z Warszawy, adwokat, o którym słyszał, że nie zajmuje się błahymi sprawami? Odprawił szybko administratora i zabrał się do lektury pism. Pierwsza z otwartych kopert zwierała jedynie informację, że w sytuacji ewidentnego braku reakcji i zainteresowania ze strony ?Szanownego Pana Prezesa? w terminie uprzednio sugerowanym, wszczęte zostaną sygnalizowane wcześniej działania w wiadomej sprawie. Wyglądało na to, że jakieś bliższe informacje i wyjaśnienia zawiera druga koperta. Istotnie, w datowanym na kilka tygodni wcześniej piśmie kancelaria adwokacka Szamocki i S-ka informowała, że posiadając pełnomocnictwo Pana Leona Kunickiego i działając na zlecenie berlińskiej Rechtsanwatkanzelei Lidermann und Hell, wzywa aktualnego administratora majątku Koborów do wykupienia weksli poręczeniowych, zdeponowanych w Berlinie. W przypadku nieprzystąpienia do przedmiotowego wykupu wszczęta zostanie przewidziana prawem procedura wykupu sekwestrowego, z naliczeniem stosownych kosztów manipulacyjnych. ?Co to wszystko ma znaczyć, jakie weksle poręczeniowe, jaki wykup sekwestrowy, o co tu, do cholery, chodzi? Jaka kancelaria, i to do tego z Berlina?? ? Dyzma denerwował się coraz bardziej i już miał wołać buchaltera Nowickiego do siebie na rozmowę, ale w ostatniej chwili się zawahał. (...) (fragment powieści)  
Data wydania: 2012-08-20
ISBN: 978-83-7798-039-2, 9788377980392
Wydawnictwo: Bel Studio
Cykl: Dalsze losy Nikodema Dyzmy, tom 1
Stron: 372
dodana przez: kazal_ka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Hauptmann Hirsch czyli dalsze losy Nikodema Dyzmy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Hauptmann Hirsch czyli dalsze losy Nikodema Dyzmy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Rotmistrz Ostrowski
Rotmistrz Ostrowski
Kazimierz Dymek
Rotmistrz Ostrowski ostatkiem sił podniósł się z kolan i pałającymi od wysokiej gorączki oczyma spoj...
Major von Kurtitz czyli część trzecia dalszych losów Nikodema Dyzmy
Major von Kurtitz czyli czę...
Kazimierz Dymek
Autor zafascynowany okresem polskiego międzywojnia napisał dalszy ciąg przygód Nikodema Dyzmy, bohat...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl