Hiobowe wieści

George Rodson
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Hiobowe wieści
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

George Rodson w swojej szczytowej formie stworzył pamiętnik opisujący jedno ze swoich najgłośniejszych śledztw. Detektyw z Houston oddalił się od domu, by zbadać przypadek tajemniczego morderstwa na luizjańskich bagnach. Ciało mężczyzny zostało odnalezione na łódce środku jeziora ze złowieszczym znakiem na klatce piersiowej i zastanawiającym piórem w dłoni. Makabryczne odkrycie miejscowych i obecność porywczego policjanta rujnuje spokój małego miasteczka doprowadzając do kolejnej tragedii. Mieszkańcy są wstrząśnięci, lecz stawiają opór, milczą jakby coś ukrywali. Ukrywają przerażającą prawdę, która zaboli jeszcze niejednego. Sam Rodson nie spodziewał się, że odpowiedź na pytanie kto zabił okaże się tak przerażające, a w mieście zamieszkało zło... Rozhisteryzowanie Rodsona i jego kąśliwy czarny humor stwarzają mieszankę czyniącą z książki propozycję jedyną w swoich rodzaju.
Data wydania: 2015-11-20
ISBN: 978-83-7900-437-9, 9788379004379
Wydawnictwo: Psychoskok
Stron: 150

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Hiobowe wieści nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@agnieszka3211
2015-11-24
Przeczytane

Do zapadłego, odgrodzonego od świata bagnami i jeziorami miasteczka w stanie Luizjana zostaje skierowany z Huston detektyw George Rodson. Jako wybitny specjalista od nietypowych zabójstw, ma pomóc tamtejszej policji w odnalezieniu sprawcy brutalnego, tajemniczego morderstwa. Od początku swojego pobytu w mieście Rodson musi mierzyć się z wieloma problemami: nieprzyjaznym klimatem, wyraźną niechęcią do niego miejscowego szeryfa policji oraz mieszkańców i… własną hipochondrią. Jednak Rodson jest uparty i wbrew przeciwnościom, samodzielnie podejmuje czynności śledcze, które doprowadzą go do działającej w mieście zbrodniczej sekty religijnej. Z pomocą w tej niebezpiecznej pracy przyjdzie mu nieoczekiwanie jeden z policjantów. „Hiobowe wieści” są opowiadaniem kryminalnym nawiązującym do stylu noir. Ale autor, przedstawiając główny wątek, dotyka innych, ważnych problemów. Po pierwsze, problemu fanatyzmu religijnego, ślepej wiary, która w mniemaniu wyznawców, daje przyzwolenie na zabijanie ludzi inaczej myślących i inaczej żyjących. Dziś jest to jeden z ważniejszych problemów świata. Po drugie, problemu niedużych społeczności homogenicznych. W książce znajdziemy portret psychologiczny mieszkańców małej miejscowości, terroryzowanych przez sektę, niechętnych wszystkim, którzy przybywają z zewnątrz i nie pasują do ich rytmu życia. Mamy tu zmowę milczenia w imię własnego bezpieczeństwa i zgodę na poświęcenie wolności i życia bliskich dla swojego komfortu. Po trzecie, problemu podwójnych ...

× 1 | link |
@Eli1605
2019-11-11
6 /10
Przeczytane 2019 Posiadam E-book 2019

Dziwna to pozycja. Raczej opowiadanie aniżeli powieść. Trochę fanatyzmu, mistycyzmu, nadętych bufonów i nierozgarniętych stróżów prawa. I jeden prawy. Zadaję sobie jednak pytanie - czy można polubić gbura, aroganta i lekomana w jednej osobie? Otóż zdziwicie się, ja sama jestem zaskoczona ale ..można.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Hiobowe wieści. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl